Siatkówka plażowa: Dorota Strąg kończy karierę

W nadchodzącym sezonie 2018 niewątpliwie czekają nas kolejne zmiany w reprezentacji Polski siatkarek plażowych. Do gry wraca Monika Brzostek. Z kadrą żegna się natomiast niespodziewanie Dorota Strąg.

Sezon 2017 przebiegł pod hasłem wielkich zmian. Ciąża Moniki Brzostek zmusiła reprezentację do przejścia szybkiej reorganizacji. Do pary z Kingą Kołosińską oddelegowana została Jagoda Gruszczyńska. Jej poprzednia partnerka z drużyny – Dorota Strąg – grała zaś niemal co turniej z inną koleżanką u boku.

Wydawało się, że gdy Monika Brzostek wróci do gry po ciąży, sytuacja w kadrze znowu się unormuje. Jednak, gdy to się stało, okazało się, że nie wszystko będzie „po staremu”. Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście Brzostek wróci do gry z Kołosińską i już od początku 2018 roku spróbują na nowo zawojować siatkarski świat.

Na pewno nie zejdą się natomiast ponownie brązowe medalistki Mistrzostw Polski 2016 – Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg. Ta druga niespodziewanie poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o zakończeniu kariery reprezentacyjnej. W najbliższej przyszłości ma zająć się pracą trenerską.

Największe sukcesy Doroty Strąg:
– Srebrny medal Mistrzostw Europy U22 2014
– Srebrny medal Mistrzostw Europy U22 2015
– Brązowy medal turnieju Satellite w Timisoarze 2016
– Złoty medal turnieju w Wolfurcie 2016
– Brązowy medal Mistrzostw Polski 2016
– Srebrny medal Mistrzostw Polski 2017

Nadszedł dzień, w którym po 8 latach grania i trenowania dla Polski muszę pożegnać się z reprezentacją ??? Nie będzie łatwo zmienić całe swoje życie, ale jestem wdzięczna Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, wszystkim Trenerom i Osobom, które poznałam przez te wszystkie lata za najpiękniejszy okres w moim życiu. Z pewnością nie skończy się moja przygoda z plażówką, bo jest to i już na zawsze będzie jedna z moich największych miłości. Dziękuje wszystkim moim partnerkom, z którymi miałam okazje grać dla naszej ojczyzny @kasia.kociol @strag_gruszczynska @martynka.kloda @agatalewicka @karobaran94 Basia Sroka oraz 10000 innych osób, które spotkałam podczas tych 8 lat ❤️ Teraz przyszła pora na kolejny rozdział życia i zapraszam wszystkich na obóz z @proskos.pl do Albanii, gdzie tym razem pokaże się w roli trenera ? It’s time to say goodbye for Polish National Team but i would like to say Thank You to everybody that i had a chance to meet You ? #beachvolleyball #polska

Post udostępniony przez Dorota Strąg (@dorota.strag)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password