Siatkówka plażowa – Gstaad Major: Kantor i Łosiak z medalem!

Ostatnie spotkania Gstaad Major poszły po myśli Polaków. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak ze Szwajcarii wracają ze srebrnymi medalami.

Po spokojnym przejściu przez ćwierćfinał, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak stanęli o krok od medalu. Droga do niego nie była jednak łatwa. Polacy w półfinale trafili bowiem na brazylijską parę – Alvaro Filho i Saymona. Pierwsza partia padła łupem rywali, którzy lepiej rozegrali ostatnie piłki. Później było już jednak tylko lepiej. Kantor i Łosiak świetnie rozegrali drugiego seta, wygrywając go 21:15 i doprowadzili do tie-breaku. W nim ponownie było bardzo wyrównanie. Tym razem jednak końcówka należała do biało-czerwonych. Dzięki wygraniu seta 15:13, Kantor i Łosiak zapewnili sobie dziewiąty medal turnieju międzynarodowego w karierze.

Wieczorem rozstrzygnąć miało się już tylko czy będzie on koloru złotego czy srebrnego. W finale Gstaad Major, Łosiak i Kantor zmierzyli się z doświadczoną amerykańską parą – Dalhausserem i Luceną. Tym razem od początku do końca było niezwykle ciekawie. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk – w obu setach ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę potrafili przechylić jednak reprezentanci USA. To oni zatem wygrali szwajcarskie zawody. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zdobyli zaś srebrne medale.


Półfinał: Kantor/Łosiak – Alvaro Filho/Saymon (Brazylia) 2:1 (19:21, 21:15, 15:13)
Finał: Kantor/Łosiak – Dalhausser/Lucena (USA) 0:2 (18:21, 19:21)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password