Siatkówka plażowa – Gstaad Major: Nieudane eliminacje Polaków

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Pięć polskich par przystąpiło do udziału w pięciogwiazdkowym turnieju rangi Major w szwajcarskim Gstaad. Trzy z nich zmagania rozpoczęły od eliminacji i niestety, żadna nie zdołała awansować do turnieju głównego.

U pań oglądaliśmy dziś na piasku w Gstaad jeden polski duet – Kingę Kołosińską i Jagodę Gruszczyńską. Biało-czerwone swój udział w turnieju rozpoczęły od drugiej rundy kwalifikacji, gdzie niestety uległy Ukrainkom Innie i Irynie Makhno 1:2.

Kołosińska/Gruszczyńska – Makhno/Makhno (Ukraina) 1:2 (21:18, 20:22, 18:20)

Również w drugiej rundzie kwalifikacji swoje zmagania rozpoczęły dwie nasze pary w turnieju mężczyzn – Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz oraz Mariusz Prudel i Grzegorz Kujawiak. I jedni, i drudzy stoczyli niezwykle wyrównane boje, w obu przypadkach musieli jednak uznać wyższość swoich rywali. Rudol i Szałankiewicz po tie-breaku ulegli katarskiemu duetowi Jefferson/Cheirif, Prudel i Kujawiak 0:2 przegrali z Włochami Alexem Ranghierim i Adrianem Carambulą.

Rudol/Szałankiewicz – Jefferson/Cheirif (Katar) 1:2 (21:19, 18:21, 12:15)

Prudel/Kujawiak – Ranghieri/Carambula (Włochy) 0:2 (21:23, 18:21)

W turnieju głównym zobaczymy więc tylko dwa polskie duety, oba w rywalizacji mężczyzn – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password