Siatkówka plażowa – Kish Island Open: Będzie polski finał?

Trwa fantastyczna passa naszych siatkarzy! Dziś ponownie Polacy wygrali wszystkie możliwe mecze, a jedyna polska para odpadła po meczu… z inną polską parą. W półfinałach mamy zatem dwie pary, które – jeśli dobrze pójdzie – mogą zagrać przeciwko sobie w wielkim finale.

Maciej Kosiak / Maciej Rudol

Polska para w swoim meczu 1/8 finału przeciwko Edouardowi Krou i Youssef’owi Rowlandonowi spisała się bardzo dobrze, choć rywale postawili twarde warunki. Zakończyło się w dwóch setach, mimo ogromnych emocji. O ile w pierwszym secie Kosiakowi i Rudolowi udało się odskoczyć i wygrać w miarę spokojnie, o tyle w drugim… walka trwała do samego końca. Po niezwykle długiej walce na przewagi, Polacy wygrali 36:34, awansując w ten sposób do ćwierćfinału.

W nim już jednak nie mieli tyle szczęścia. Trafili bowiem na… Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza. Polski pojedynek ćwierćfinałowy miał zdecydowanych faworytów. Byli nimi oczywiście wyżej notowani Kądzioła i Szałankiewicz. Po, mimo wszystko, zaciętym starciu zgodnie z przewidywaniami to Jakub i Michał awansowali dalej, pozostawiając Maciejów Kosiaka i Rudola poza grą. Ci jednak na swój wynik i tak nie powinni narzekać – ćwierćfinał na rozpoczęcie sezonu to bardzo cenna zdobycz.

Faza grupowa:
 Kosiak / Rudol  Kunert / Dressler (Austria)  0:2 (17:21, 16:21)
 Kosiak / Rudol  Böckermann / Flüggen (Niemcy)  0:2 (15:21, 16:21)
 Kosiak / Rudol  Nikoufar / Amaniyan (Iran)  2:0 (21:15, 21:10)
 1. runda:
 Kosiak / Rudol  Kvamsdal / Sørum (Norwegia)  2:0 (21:18, 21:13)
 2. runda:
 Kosiak / Rudol  Krou / Rowlandson (Francja)  2:0 (21:17, 36:34)
 Ćwierćfinał:
 Kosiak / Rudol  Kądzioła / Szałankiewicz (Polska)  0:2 (18:21, 18:21)

Michał Kądzioła / Jakub Szałankiewicz

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz bardzo pewnie kroczyli dziś autostradą do półfinału. W 1/8 finału trafili na Alexandra Hubera i Robina Seidla z Austrii. Mecz naszej najwyżej rozstawionej na tym turnieju pary nie trwał zbyt długo – zakończył się już po dwóch partiach, w których Kądzioła i Szałankiewicz pewnie pokonali Austriaków.

W ćwierćfinale Kądzioła i Szałankiewicz trafili na inną polską parę – Macieja Kosiaka i Macieja Rudola. Tak jak już pisałem wyżej, byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania i zgodnie z oczekiwaniami wygrali po dwóch setach.

W tej sposób awansowali do półfinału. O finał zawalczą przeciwko Rosjanom: Olegowi Stoyanovskiy’emu i Artemowi Yarzutkinowi. Zwycięstwo w tym spotkaniu pozwoli im zagrać w wielkim finale Kish Open. Mecz przeciwko Rosjanom odbędzie się jutro rano, a ewentualny finał (lub mecz o brąz) – po południu.

Kądzioła / Szałankiewicz  Hupfer / Hörl (Austria)  2:0 (21:18, 21:15)
 Kądzioła / Szałankiewicz  Horrem / Eithun (Norwegia)  2:1 (21:16, 16:21, 16:14)
 Kądzioła / Szałankiewicz  Fañe/Henriquez (Wenezuela)  2:0 (21:13, 21:14)
 2. runda:
 Kądzioła / Szałankiewicz  Huber/Seidl (Austria)  2:0 (21:13, 21:19)
 Kądzioła / Szłankiewicz  Kosiak / Rudol (Polska)  2:0 (21:18, 21:18)
 Półfinał:
 Kądzioła / Szałankiewicz  Stoyanovskiy / Yarzutkin (Rosja) jutro

Piotr Kantor / Bartosz Łosiak

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak od początku trwania turnieju spisują się bardzo dobrze. Po wygranej grupie, w 1/8 finału nie mieli najcięższego zadania. Po drugiej stronie siatki stanęli bowiem Iver Horrem i Geir Eithun z Norwegii. Polacy bardzo łatwo wygrali dwa sety po 21:15, dzięki czemu znaleźli się w ćwierćfinale.

Tam również rywale nie potrafili ich zaskoczyć. Kantor i Łosiak bez problemów, nie tracąc nawet seta, ograli Kanadyjczyków Sama Pedlowa i Granta O’Gormana. W ten właśnie sposób – przegrywając od początku turnieju jedynie dwa sety – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak dotarli do półfinału.

W meczu 1/2 finału biało-czerwoni zmierzą się z Santosem Perreirą Jeffersonem i Younousse Cherifem, reprezentującymi Katar.

Kantor / Łosiak  Liamin / Barosuk (Rosja)  2:1 (21:12, 19:21, 18:16)
 Kantor / Łosiak  Sheaf / Gregory (Anglia)  2:0 (21:8, 21:13)
 Kantor / Łosiak  Giginoglu / Gögtepe (Turcja)  2:1 (21:12, 18:21, 15:12)