Siatkówka plażowa – Kish Island Open: Trzy polskie pary grają dalej!

To był szczęśliwy dzień dla polskich par rywalizujących na irańskich piaskach w Kish Island Open. Wszystkie dzisiejsze pojedynki zostały wygrane przez biało-czerwonych, dzięki czemu aż trzy nasze pary zobaczymy w 1/8 finału turnieju.

Maciej Kosiak / Maciej Rudol

Maciej Kosiak i Maciej Rudol mieli dziś do przejścia najtrudniejszą drogę ze wszystkich polskich par. Rozegrali bowiem dwa spotkania, z których każdy mecz był decydujący. Porażka w którymkolwiek z nich oznaczała odpadnięcie z turnieju.

Na początku – w ostatnim meczu grupowym – musieli pokonać reprezentantów gospodarzy Nikoufara i Amaniyana. Zrobili to bez najmniejszych trudności. Najniżej rozstawiona para w turnieju nie postawiła naszym rodakom żadnego oporu, dzięki czemu biało-czerwoni już po 30 minutach gry mogli świętować awans do dalszej części turnieju.

W pierwszej rundzie fazy pucharowej nasi reprezentanci trafili na Norwegów Mortena Kvamsdala i Christiana Sørum. I w tym przypadku nie mieli problemów, a grali zaledwie pięć minut dłużej niż przeciwko Irańczykom. Ponownie wygrali 2:0, awansując do kolejnej rundy. W niej zmierzą się z rozstawionymi z numerem 4 Francuzami Youssefem Krou i Edouardem Rowlandsonem.

Faza grupowa:
 Kosiak / Rudol  Kunert / Dressler (Austria)  0:2 (17:21, 16:21)
 Kosiak / Rudol  Böckermann / Flüggen (Niemcy)  0:2 (15:21, 16:21)
 Kosiak / Rudol  Nikoufar / Amaniyan (Iran)  2:0 (21:15, 21:10)
 1. runda:
 Kosiak / Rudol  Kvamsdal / Sørum (Norwegia)  2:0 (21:18, 21:13)
 2. runda:
 Kosiak / Rudol  Krou / Rowlandson (Francja)  jutro

Michał Kądzioła / Jakub Szałankiewicz

Pozostałe polskie pary zagrały dziś po jednym spotkaniu. Były to ostatnie mecze fazy grupowej. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zmierzyli się z wenezuelską parą Fañe/Henriquez. Polacy od początku do końca spotkania przeważali i wygrali ostatecznie z egzotycznymi rywalami w dwóch setach.

Wygrywając grupę, Kądzioła i Szałankiewicz awansowali bezpośrednio do 2. rundy fazy pucharowej. Swój pierwszy mecz tej fazy rozegrają jutro, a ich rywalami będą zwycięzcy pojedynku Salemi/Raoufi (Iran) vs. Huber/Seidl (Austria). Mecz ten rozegrany zostanie jutro o godzinie 10:00.

Kądzioła / Szałankiewicz  Hupfer / Hörl (Austria)  2:0 (21:18, 21:15)
 Kądzioła / Szałankiewicz  Horrem / Eithun (Norwegia)  2:1 (21:16, 16:21, 16:14)
 Kądzioła / Szałankiewicz  Fañe/Henriquez (Wenezuela)  2:0 (21:13, 21:14)
 2. runda:
 Kądzioła / Szałankiewicz Salemi/Raoufi (Iran)
lub
Huber/Seidl (Austria)
 jutro

Piotr Kantor / Bartosz Łosiak

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w walce o zwycięstwo w tabeli grupowej, rywalizowali dziś z Turkami Murat Giginoglu i Volkan Gögtepe. W pierwszym secie nasi reprezentanci nie mieli problemów, w drugim jednak to rywale byli górą. O wszystkim zadecydował tie-break.

W nim ostatecznie to Piotr Kantor i Bartosz Łosiak okazali się lepsi, dzięki czemu wygrali grupę. Zwycięstwo to pozwoliło im na awans bezpośrednio do 2. rundy fazy grupowej (1/8 finału). W niej Polacy zmierzą się ze zwycięzcami meczu Horrem/Eithun (Norwegia) vs.  Mermer/Urlu (Turcja).

Kantor / Łosiak  Liamin / Barosuk (Rosja)  2:1 (21:12, 19:21, 18:16)
 Kantor / Łosiak  Sheaf / Gregory (Anglia)  2:0 (21:8, 21:13)
 Kantor / Łosiak  Giginoglu / Gögtepe (Turcja)  2:1 (21:12, 18:21, 15:12)