Siatkówka plażowa – CEV Masters: Kolejny przegrany finał Kantora i Łosiaka

Znakomity początek sezonu notują Piotr Kantor i Bartosz Łosiak! Po ubiegłotygodniowym drugim miejscu w czterogwiazdkowym turnieju rangi World Touru, dziś biało – czerwoni także przegrali w finale, tym razem turnieju CEV w czeskiej miejscowości Pelhrimov.

Do Czech udało się pięć polskich duetów – dwa kobiece i trzy męskie. W eliminacjach do turnieju głównego odpadły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska. Natomiast męskie kwalifikacje przeszli Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz.

To oznaczało, że w głównej części turnieju mieliśmy trzy pary męskie: Kantor/Łosiak, Fijałek/Bryl oraz Prudel/Szałankiewicz oraz jedną kobiecą: Kołosińska/Kociołek. W fazie grupowej bardzo dobrze spisali się zwłaszcza Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, którzy zajęli w niej pierwsze miejsca i mieli z tego tytułu wolny los w 1/8 finału.

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl uplasowali się na trzeciej pozycji w grupie A (w tej samej gdzie Kantor/Łosiak) i trafili w barażu na Austriaków Dopplera i Horsta. Niestety rywale okazali się lepsi 2:0. Na tej samej fazie zmagań przygodę z czeskim turniejem zakończyły Kinga Kołosińska oraz Katarzyna Kociołek, które przegrały 0:2 z gospodyniami Kolocovą i Kvapilovą.

Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz doszli rundę dalej. W ćwierćfinale lepsi od Polaków okazali się jednak Holendrzy Brouwer i Meeuwsen, którzy zwyciężyli 2:1.

Znakomicie spisali się za to Piotr Kantor i Łosiak, którzy ponieśli w całych zawodach tylko jedną porażkę, w finale. Wcześniej w ćwierćfinale odprawili z kwitkiem Szwajcarów Beelera i Krattigera oraz w 1/2 finału Łotyszy Plavinsa i Tocsa. Oba spotkanie kończyły się wynikiem 2:0 dla biało – czerwonych. W meczu o turniejowe zwycięstwo Polacy ulegli pogromcom Mariusza Prudla i Jakuba Szałankiewicza 2:0.

W zmaganiach kobiet najlepsze okazały się Kolocova i Kvapiliova, które pokonały Łotyszki Graudinę i Kravcenokę 2:0.

Wyniki półfinałów oraz finałów kobiet i mężczyzn:

Półfinały mężczyzn:

Kantor/Łosiak (POL) – Plavins/Tocs (LAT) 2:0 (21:13, 21:15)

Brouwer/Meeuwsen (NED) – Doppler/Horst (AUT) 2:1 (16:21, 21:12, 15:10)

Mecz o 3. miejsce:

Plavins/Tocs (LAT) – Doppler/Horst (AUT) 2:0 (21:14, 21:19)

Finał:

Kantor/Łosiak (POL)Brouwer/Meeuwsen (NED) 0:2 (22:24, 20:22)

Półfinały kobiet:

Kolocova/Kvapilova (CZE) – Lahti/Parkkinen (FIN) 2:0 (21:16, 21:14)

Ittlinger/Behrens (GER) – Graudina/Gravcenoka (LAT) 0:2 (10:21, 13:21)

Mecz o 3. miejsce:

Lahti/Parkkinen (FIN) – Ittlinger/Behrens (GER) 2:0 (21:19, 21:17)

Finał:

Kolocova/Kvapilova (CZE) – Graudina/Gravcenoka (LAT) 2:0 (21:8, 23:21)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password