Siatkówka plażowa – Larnaka: Kołosińska i Gruszczyńska z medalem!

Przygoda na Cyprze dla Polek nie zaczynała się najlepiej. Wszystko skończyło się jednak bardzo dobrze. Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska wywalczyły swój pierwszy wspólny medal. Jest nim srebro turnieju rangi Satellite.

Po początkowej wpadce i przegranej 0:2 z Niemkami Ittlinger i Arnholdt, margines błędu dla Polek zawężył się do minimum. Nasze reprezentantki pozostałą część turnieju musiały grać po drugiej stronie drabinki, gdzie porażka oznaczała odpadnięcie z zawodów.

Z meczu na mecz nasze rodaczki rozkręcały się jednak coraz bardziej. Po pokonaniu 2:0 cypryjskich sióstr Yiasoumi, a następnie ukraińskiej pary Mahno/Mahno oraz równie spokojnym, aczkolwiek długim, bo wygranym po tie-breaku pojedynku z reprezentantkami Litwy, Kołosińska i Gruszczyńska zdołały odrobić stratę z pierwszego meczu i znaleźć się w półfinale.

Ten był już zdecydowanie bardziej emocjonujący. Po drugiej stronie znalazła się bowiem młodziutka rosyjska para Motrich/Kholomina. W tym przypadku do uzyskania zwycięstwa niezbędny był nie tylko tie-break, ale również długa gra na przewagi, zakończona osatecznie zwycięstwem Kołosińskiej i Gruszczyńskiej 23:21.

Dzięki temu Polki mogły zagrać w finale. Tam chyba jednak zwyciężyło zmęczenie. Dla naszych rodaczek było to bowiem czwarte spotkanie rozgrywane tego samego dnia. I mimo iż Polki wygrały pierwszego seta, to Matei i Vaida potrafiły doprowadzić do wyrównania, a następnie wygrać trzecią partię. Kołosińska i Gruszczyńska w Larnace zdobyły zatem srebro. A to cieszy szczególnie, gdyż jest pierwszym krążkiem wywalczonym wspólnie przez dziewczyny.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!


Droga do medalu:
Kołosinska/Gruszczyńska – Ittlinger/Arnholdt (Niemcy) 0:2 (13:21, 21:23)
Kołosińska/Gruszczyńska – Yiasoumi/Yiasoumi (Cypr) 2:0 (21:16, 21:10)
Kołosińska/Gruszczyńska – Dumbauskaite/Povilaityte (Litwa) 2:1 (21:19, 19:21, 15:11)
Kołosińska/Gruszczyńska – Makhno/Makhno (Ukraina) 2:0 (21:16, 21:16)
Kołosińska/Gruszczyńska – Motrich/Kholomina (Rosja) 2:1 (16:21, 21:18, 23:21)
Kołosińska/Gruszczyńska – Matei/Vaida (Rumunia) 1:2 (21:19, 12:21, 11:15)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password