Siatkówka plażowa – Long Beach GS: Dobre występy naszych olimpijczyków


Jeszcze niedawno w Rio de Janeiro rywalizowali w turnieju olimpijskim, teraz do naszych trzech par dołączyli tylko Kądzioła/Szałankiewicz i Bryl/Kujawiak, aby w Kalifornii zagrać dobry turniej na koniec sezonu. Póki co biało-czerwoni są na dobrym torze, ku zwycięstwu.

Świetnie w Long Beach Grand Slam spisują się przede wszystkim nasze dwie olimpijskie pary męskie, które w USA chcą pomścić niepowodzenia w Rio. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, po pierwszym zwycięstwie w grupie, po tie-breaku z… Brylem i Kujawiakiem, w kolejnych spotkaniach nie pozostawili już złudzeń rywalom. Mecze z Burikiem i Slickiem oraz Pedlowem i O’Gormanem wygrywali po 2:0, dzięki czemu wyszli z 1. miejsca w grupie. Tempa nie zwalniali również Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Oni także pokonali Amerykanów i Kanadyjczyków i z drugiego miejsca awansowali do dalszej fazy turnieju.

Kolejna z naszych olimpijskich par – Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel – również bardzo dobrze zainaugurowała turniej. Po rozbiciu Courta i Schumanna (Australia), Polacy zdołali wygrać również z Allenem i Brunnerem (USA) oraz Guto i Andre (Brazylia). W całej fazie grupowej Fijałek i Prudel nie stracili zatem nawet seta, wyszli z 1. miejsca, trafiając bezpośrednio do 1/8 finału.

Awans, lecz tylko do 1/16 finału wywalczyli również Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. 3. miejsce w grupie, które dało im przepustkę do tej fazy zawdzięczają pewnemu zwycięstwu z Francuzami Thiercym i Di Grantomasso. Dzięki wygranej w tym spotkaniu, nawet porażka 0:2 z utytułowaną amerykańską parą Lucena/Dalhausser nie wyeliminowała ich z gry.

Gorszy dzień miały Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Nasza jedyna para żeńska w Long Beach Grand Slam rozegrała dziś jedno spotkanie. Po zaciętym meczu niestety musiały uznać wyższość Czeszek Slukovej i Hermannovej. Mimo porażki 0:2 Kinga i Monika awansowały dalej, zajmując 3. miejsce w swojej grupie. Teraz Polki czeka mecz 1/16 finału.

Pojedynki biało-czerwonych:

1/16 finału:
Bryl/Kujawiak – Crabb/Crabb (USA)
Kądzioła/Szałankiewicz – Vitor Felipe/Alvaro Filho (Brazylia)
Kołosińska/Brzostek – Forrer/Verge-Depre (Szwajcaria)

1/8 finału:
Fijałek/Prudel – ???
Kantor/Łosiak – ???



Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password