Siatkówka plażowa – Long Beach: Kantor i Łosiak z medalem!

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak prezentują coraz wyższą formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w siatkówce plażowej. Polska para po raz kolejny wywalczyła brązowy medal – tym razem podczas Presidents Cup w Long Beach.

Do Stanów Zjednoczonych wysłaliśmy tylko jedną parę – za to tę najlepszą z możliwych. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak nie mieli najmniejszych problemów przy meczach grupowych. Przegrali tam zaledwie jednego seta, uzyskując pewny awans z pierwszego miejsca.

Dzięki temu również w ćwierćfinale Kantor i Łosiak nie mieli wybitnie trudnej przeprawy. Zmierzyli się tam bowiem z włoską parą – Ranghierim i Caminatim. I tym razem biało-czerwoni zdołali zwyciężyć w dwóch setach. Obie partie były jednak niezwykle zacięte, a cały mecz kosztował Polaków sporo sił.

Odbiło się to na meczu półfinałowym. Ten również okazał się być długi. W jego końcówce lepiej poradzili sobie jednak mniej zmęczeni Kanadyjczycy – Pedlow i Schachter i to oni właśnie trafili do finału. Polskiej parze pozostała natomiast walka o brąz.

Podium Kantor i Łosiak wywalczyli również po trzysetowym – tym razem sporo szczęśliwszym – boju, ogrywając w nim reprezentantów USA – Brunnera i Pattersona. Po złote medale tegorocznego Presidents Cup sięgnęli zaś inni reprezentanci USA – Lucena i Dalhausser. W finale udało im się bowiem, po niespełna godzinnej przeprawie, pokonać Pedlowa i Schachtera.

W turnieju kobiecym, gdzie nie startowała żadna polska para, najlepsze okazały się Brazylijki Talita i Larissa. Canarinhas w wielkim finale pokonały 2:0 (21:15, 21:17) Ross i Fendrick z USA. Na najniższym stopniu podium zmieściła się zaś jeszcze jedna para ze Stanów – Hughes i Claes, które w meczu o brąz niespodziewanie gładko zdołały ograć złote medalistki olimpijskie z Rio – Niemki Ludwig i Walkenhorst.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password