Siatkówka plażowa – ME U20: Dobry początek Polek, panowie nieco słabiej

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

W czwartek rozpoczęły się Mistrzostwa Europy do lat 20, które rozgrywane są we Włoszech. W turnieju udział biorą dwie nasze pary i po pierwszym dniu bilans meczów wynosi 1:1. 

Jako pierwsze na kort wyszły Martyna Kłoda i Patrycja Jundziłł. Polki w turnieju rozstawione są z 11, a na inauguracje spotkały się z parą Pantiru/Dumitru z Rumunii, która ma nr 22. Biało-czerwone bez problemów poradziły sobie z rywalkami, wygrywając w dwóch setach. Całe spotkanie naszym reprezentantkom zajęło zaledwie 22 minuty. W piątek Martynę i Patrycję czekają dwa kolejne mecze grupowe.

Bartłomiej Krzyżanowski i Maciej Lewicki spędzili na korcie zdecydowanie więcej czasu. Polacy grali godzinę i rozegrali trzy sety. Nasi panowie rozstawieni zostali z 10, a ich pierwsi rywale – Brinck i Mikelsons z Danii z 23. Biało-czerwoni po zaciętym boju zwyciężyli w inauguracyjnej partii 24:22. Drugi set przyszedł łatwo Duńczykom. W tie-breaku także minimalnie lepsi okazali się rywale, którzy rozpoczęli turniej we Włoszech od zwycięstwa. Polaków czekają jeszcze dwa spotkania grupowe w piątek.

Wyniki Polaków:
Kłoda/Jundziłł – Pantiru/Dumitru (Rumunia) 2:0 (21:7, 21:11)
Krzyżanowski/LewickiBrinck/Mikelsons (Dania) 1:2 (24:22, 16:21, 13:15)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password