Siatkówka plażowa – ME U20: Polskie pary z awansem do 1/16 finału.

Martyna Kłoda i Patrycja Jundziłł oraz Bartłomiej Krzyżanowski i Maciej Lewicki zagrają w 1/16 finału Mistrzostw Europy. Oba nasze duety zgodnie poniosły po jednej porażce oraz odniosły po jednym zwycięstwie.

Jako pierwsze dzisiaj zaprezentowały się nasze panie. W drugim meczu grupowym Polki zmierzyły się z Włoszkami Varrassi i Ferraris. Biało – czerwone wyszły zwycięsko z tego pojedynku, ale trzeba otwarcie przyznać, że o pierwszym secie będą chciały jak najszybciej zapomnieć (przegrały go do 10). Dwie kolejne partie padły jednak łupem naszych reprezentantek, a co za tym idzie cały mecz.

W spotkaniu o bezpośredni awans do 1/8 finału Kłoda i Jundziłł zagrały ze Szwajcarkami Bobner i Verge – Depre. Po raz kolejny nasze reprezentantki weszły źle w mecz i przegrały otwierającego seta do 12. Polki pozbierały się jednak i zrewanżowały się rywalkom zwyciężając drugiego seta do 13. Tie-break należał do Helwetek, które wygrały cały mecz 2:1 i mogły cieszyć się z 1. miejsca w grupie.

Krzyżanowski i Lewicki po wczorajszej porażce musieli wygrać choć jeden mecz, by znaleźć się w dalszej części turnieju. Zadanie zrealizowali już w pierwszym dzisiejszym pojedynku. Polacy zwyciężyli dosyć pewnie Chorwatów Mislova i Babicia, mimo wygrania drugiej partii na przewagi.

Wyrównany bój stoczyli nasi reprezentanci z Ukraińcami Pavliukiem i Sviridovem. Biało – czerwoni zaczęli ten pojedynek od zwycięstwa w pierwszym secie do 18. W drugiej partii przyszła z kolei gładka porażka do 14. Tie-break to zacięta walka, z której zwycięsko wyszli nasi wschodni sąsiedzi. Bilans jednej wygranej i dwóch porażek zagwarantował Krzyżanowskiemu i Lewickiemu trzecie miejsce w grupie G i awans do 1/16 finału.

Wyniki dzisiejszych spotkań:

Kłoda/Jundziłł (POL) – Varrassi/Ferraris (ITA) 2:1 (10:21, 21:19, 15:10)

Kłoda/Jundziłł (POL) –Bobner/Verge – Depre (SUI) 1:2 (12:21, 21:13, 8:15)

Krzyżanowski/Lewicki (POL) – Mislov/Babić (CRO) 2:0 (21:15, 22:20)

Krzyżanowski/Lewicki (POL) –Pavliuk/Sviridov (UKR) 1:2 (21:18, 14:21, 13:15)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password