Siatkówka plażowa – Monika Brzostek zakończyła sportową karierę

Wielokrotna mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i Europy oraz uczestniczka igrzysk olimpijskich w Rio postanowiła zakończyć sportową karierę. To oznacza, że o przepustkę do Tokio powalczą inne duety, a Monika Brzostek będzie się temu przyglądać z boku.

Monika Brzostek grała w duecie z Kingą Kołosińską praktycznie nieprzerwanie od 2011 roku. Jednak ich współpraca zaczęła się już wcześniej, bo nasze reprezentantki zdobyły złoto mistrzostw świata juniorów w 2009 roku. Polki wspólnie osiągnęły jeszcze jeden sukces w siatkówce młodzieżowej – wicemistrzostwo Europy U23. Później, przez kilka lat wspólnego grania stawały się coraz skuteczniejsze w dorosłej siatkówce plażowej. Zostały najlepszym polskim duetem, który w kolejnych latach to potwierdzał. Na arenie międzynarodowej po raz kolejny stanęły na podium mistrzostw Europy – tym razem już seniorskich, zajmując trzecią pozycję w 2015 roku w Klagenfurcie.

Jeszcze w 2015 roku stanęły po raz pierwszy na podium turnieju z cyklu Grand Slam, a uczyniły to przed polską publicznością – w Olsztynie. W marcu 2016 roku duet Kołosińska/Brzostek poszedł o krok dalej. Polki awansowały do finału Grand Slam-u w Rio de Janeiro, choć musiły obejść się smakiem i cieszyć się ze srebra. Niespełna pół roku później ponownie pojawiły się na piaskach w Rio de Janeiro. Tym razem spełniły swoje sportowe marzenie i rywalizowały podczas igrzysk olimpijskich. Nasze reprezentantki wyszły z grupy z drugiej pozycji, ale w kolejnej fazie po zaciętym boju niestety pożegnały się z turniejem.

Zmiany zmiany zmiany !!!!! Plany były inne ale wyszło inaczej 😜Monia zdecydowała się zakończyć karierę sportową i z…

Opublikowany przez Kinga Kolosinska na 29 stycznia 2018

Kingę i Monikę mogliśmy jeszcze później oglądać podczas mistrzostw Polski, które we wrześniu 2016 roku odbywały się we Wrześni. Okazuje się, że to był ostatni oficjalny turniej naszych najlepszych zawodniczek. W 2017 roku Monika Brzostek odpoczywała, ponieważ była w ciąży. W ostatnich tygodniach wróciła do treningów, ale ostatecznie podjęła decyzję, że zakończy karierę sportową, o czym na facebook’u poinformowała jej wieloletnia partnerka z plaży – Kinga Kołosińska.

To oznacza, że w najbliższym sezonie polskie duety będą wyglądać inaczej, ponieważ wiele osób liczyło, że do gry wróci Monika Brzostek i to ona razem z Kingą powalczy o wyjazd na igrzyska w Tokio. W tym roku jednak Kinga Kołosińska będzie grać z Katarzyną Kociołek. Drugą parę stanowią Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska.

Z tego miejsca dziękujemy Monice za wszystkie lata spędzone na plaży i mecze, którymi cieszyła polskich kibiców. Życzymy Monice wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password