Siatkówka plażowa – Moskwa: Dwie pary w ćwierćfinałach

Niestety, do medali na turnieju w Moskwie zabrakło. Dwie najlepsze spośród polskich par rywalizację zakończyły na etapie ćwierćfinałów.

W rywalizacji kobiet Kołosińskiej i Gruszczyńskiej udało się wyjść z grupy. To jednak wszystko, na co było stać biało-czerwone. W pojedynku 1/16 finału Polki stoczyły niezwykle zacięty bój z kanadyjską parą May/Pischke. Pierwszą partię minimalnie wygrały rywalki, w drugiej – dzięki świetnie rozegranym ostatnim piłkom, triumfowały nasze reprezentantki. W tie-breaku również było bardzo ciekawie. Szczęście uśmiechnęło się jednak do Kanadyjek, które to wygrały rywalizację na przewagi, wyeliminowując w ten sposób nasze jedyne przedstawicielki w turnieju kobiet.

Jeśli chodzi o zawody mężczyzn, tu do kolejnej części zawodów awansowały dwie polskie pary. Rudol i Szałankiewicz w pojedynku 1/16 finału w dwóch setach ograli Likoletowa i Lejszukowa z Rosji. Fijałek i Bryl także nie mieli zaś problemów z wyeliminowaniem Plavinsa i Regzy (Łotwa).

Przez 1/8 finału Fijałek i Bryl ponownie przeszli, niczym burza, rozbijając w dwóch setach norweski team Sorum/Mol (21:16, 21:16). Więcej stresu na tym etapie rozgrywek przeżyli Rudol i Szałankiewicz, którzy dopiero po tie-breaku uporali się ze znaną brazylijską parą Pedro Solberg/Guto.

Mając dwie pary na poziomie 1/4 finału, mieliśmy prawo wierzyć w to, iż z Moskwy polscy siatkarze będą w stanie wywieźć medal. Tak się jednak niestety nie stało. Na etapie ćwierćfinałów bowiem obie spośród naszych ekip musiały uznać wyższość rywali. Rudol i Szałankiewicz nie mieli większych szans w starciu z Liaminem i Krasinikowem. Rosjanie pojedynek zakończyli już po 35 minutach, wygrywając 2:0 (21:18, 21:15).

Do półfinału nie dostali się także Fijałek i Bryl. Po dwóch setach ich meczu z Luceną i Dalhausserem było wyrównanie, a zmienne szczęście w końcówkach spowodowało, że doszło do tie-breaku. Tam już niestety zdecydowanie górą byli Amerykanie, którzy pokonali Polaków 15:8.