Siatkówka plażowa – MŚ: Brazylijczycy i Niemki ze złotymi medalami!

Poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia na Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej. Podczas ostatnich spotkań było sporo emocji. Ostatecznie jednak złote medale trafiły do Niemek i Brazylijczyków.

Wiele niespodzianek przyniósł nam turniej mężczyzn. Reprezentanci gospodarzy – Clemens Doppler i Alexander Horst – po wyeliminowaniu w ćwierćfinale Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora, sensacyjnie zdołali pokonać w półfinale Nikitę Liamina i Wiaczesła Krasilnikova z Rosji. Austriacy awansowali zatem do finału, a tam… czekała na nich kolejna para, która na szczyt dostała się niespodziewanie.

Szybciej odpadli bowiem zarówno Dalhausser i Lucena (Amerykanie przegrali w ćwierćfinale z Liaminem i Krasilnikovew), Herrera i Gavira (Hiszpanie również zakończyli swój udział w turnieju na ćwierćfinałach) czy Mistrzowie Olimpijscy z Rio – Alison i Bruno (Brazylijczycy sensacyjnie przegrali już w 1/8 finału). W wielkim finale na przeciwko parze gospodarzy stanęli za to inni „Kanarkowi” – Evandro i Andre.

Początek pierwszego seta meczu finałowego dał prowadzenie Dopplerowi i Horstowi. Wydawało się, że – ku uciesze fanów – Austriacy mogą doprowadzić do kolejnej niespodzianki. Przy wyniku 20:16 serię znakomitych zagrywek wykonał jednak Evandro, doprowadzając do wyrównania. Grę na przewagi wygrali Brazylijczycy. W podobnych okolicznościach Andre i Evandro triumfowali również w drugim secie, zdobywając tym samym mistrzostwo świata. Brązowe medale trafiły zaś do Liamina i krasilnikova, którzy zdołali pokonać holenderską parę Varenhorst/van Garderen.

Podobnych niespodzianek nie było podczas turnieju kobiet. W nim fantastycznie spisały się aktualne mistrzynie olimpijskie – Lara Ludwig i Kira Walkenhorst z Niemiec. Przeszły one niczym burza przez cały turniej, aby w finale – mimo porażki w pierwszym secie – ograć ostatecznie po tie-breaku Amerykanki Lauren Fendrick i April Ross.

Mecz o medal brązowy okazał się być natomiast rewanżem za finał z Olsztyna. I… zakończył się bardzo podobnie, jak spotkanie podczas turnieju w Polsce. Reprezentantki Brazylii – Larissa i Talita, po grze na przewagi w tie-breaku zdołały ograć Sarah Pavan i Melissę Humanę-Paredes.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!