Siatkówka plażowa – MŚ: Czołowa ,,16″ turnieju nie dla Prudla i Kujawiaka

Nie tak miał wyglądać pierwszy mecz naszych reprezentantów w 1/16 finału MŚ, które odbywają się w Wiedniu. Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak przegrali 0:2 z Katarczykami Jeffersonem i Cherifem i pożegnali się z rywalizacją. Przede wszystkim żal o końcówki setów, które zadecydowały o przegranej Polaków.

Polacy z animuszem przystąpili do tego spotkania i już po kilku pierwszych akcjach objęli prowadzenie (3:1). Niestety przeciwnicy szybko wyrównali stan rywalizacji (3:3) i gra toczyła się punkt za punkt. Na przerwę techniczną to nasi reprezentanci schodzili z ,,oczkiem” przewagi (11:10). Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak zdołali ponownie wyjść na dwupunktowe prowadzenie (14:12), lecz Katarczycy Jefferson i Cherif wyrównali (17:17). Niestety w końcówce pierwszego seta lepiej zaprezentowali się przeciwnicy i zwyciężyli 19:21.

Druga partia rozpoczęła się od wyrównanej gry punkt za punkt. Dopiero tuż przed przerwą udało się wyjść Polakom na trzypunktowe prowadzenie (9:6), najwyższe w tym meczu. Jednak już na samej przerwie nasi reprezentanci wygrywali tylko punktem (11:10). Po przerwie znowu gra się wyrównała, lecz Katarczycy podkręcili nieco tempo i wyszli na dwa ,,oczka” przewagi (17:19). Set zmierzał się nieuchronnie ku końcowi, ale Prudlowi i Kujawiakowi udało się doprowadzić do remisu (20:20). Nasi reprezentanci wygrali kolejną akcję i mieli swoje szanse na skończenie seta (21:20, 22:21), jednak nie udało im się ich wykorzystać. Bardziej skuteczni w końcówce byli Jefferson i Cherif i zakończyli to spotkanie, wygrywając drugiego seta 23:25.

Prudel/Kujawiak – Jefferson/Cherif 0:2 (19:21, 23:25)