Siatkówka plażowa – MŚ: Dwa polskie duety zagrają w Wiedniu

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) podała listy 25 z 48 par, które wystąpią na Mistrzostwach Świata w siatkówce plażowej, które od 28 lipca do 6 sierpnia odbędą się w stolicy Austrii – Wiedniu. Niestety, w stawce kobiet nie zobaczymy (przynajmniej na razie) żadnej polskiej pary, za to u mężczyzn pewną grę mają Bartosz Łosiak z Piotrem Kantorem oraz Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem.

W obu turniejach zagra po 48 par. System kwalifikacji jest taki sam dla obu płci. Kwota dwóch par przypada gospodarzom, podobnie jak ilość przepustek rozdzielana przez FIVB. Jedną dziką kartę przyznają organizatorzy, a następnie cztery przepustki rozdzielane są według kontynentalnych federacji: azjatyckiej, afrykańskiej, europejskiej, południowoamerykańskiej i północnoamerykańskiej. Całość uzupełniają 23 pary, najwyżej sklasyfikowane w rankingu FIVB. To właśnie te pary z rankingu poznaliśmy po turnieju w Moskwie – zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Do tego dochodzą dwie pary gospodarzy.

I tak, w stawce męskiej jednymi z największych faworytów będą mistrzowie olimpijscy Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt. Do tego dochodzą najwyżej sklasyfikowani w rankingu FIVB Phil Dalhausser i Nick Lucena, którzy wyprzedzają Łotyszy: Janisa Smedinsa i Aleksandra Samoilovsa.

Pełna lista turnieju mężczyzn:

Dalhausser/Lucena (USA)
Smedins/Samoilovs (LAT)
Alvaro Filho/Saymon (BRA)
Alison/Bruno (BRA)
Evandro/Andre (BRA)
Pedro Solberg/Guto (BRA)
Brouwer/Meeuwsen (NED)
Losiak/Kantor (POL)
Herrera/Gavira (ESP)
Saxton/Schalk (CAN)
Krasilnikov/Liamin (RUS)
Brunner/Patterson (USA)
Gibb/Taylor Crabb (USA)
Pedlow/Schachter (CAN)
Stoyanovskiy/Yarzutkin (RUS)
Fijalek/Bryl (POL)
Virgen/Ontiveros (MEX)
Nicolai/Lupo (ITA)
Doherty/Hyden (USA)
Ranghieri/Carambula (ITA)
Doppler/Horst (AUT)
Grimalt/Grimalt (CHI)
Plavins/Regza (LAT)
Gonzelez/Nivaldo (CUB)
Kunert/Dressler (AUT)

W żeńskim rankingu prowadzi brazylijska para Larissa i Talita, które wyprzedzają mistrzynie olimpijskie – Klarę Ludwig i Kirę Walkenhorst. Sporo oczu będzie też zwrócone na April Ross, która po brązowym medalu w Rio (z Kerri Walsh-Jennings) w sezonie poolimpijskim gra z Lauren Fendrick. Dwie Amerykanki też na pewno będą groźne dla najlepszych.

Larissa/Talita (BRA)
Ludwig/Walkenhorst (GER)
Agatha/Duda (BRA)
Laboureur/Sude (GER)
Summer/Sweat (USA)
Barbara/Fernanda (BRA)
Pavan/Humana-Paredes (CAN)
Ross/Fendrick (USA)
Hermannova/Slukova (CZE)
Betschart/Huberli (SUI)
Gallay/Klug (ARG)
Bawden/Clancy (AUS)
Yue/Wang (CHN)
Meppelink/Van Gestel (NED)
Elize Maia/Taiana Lima (BRA)
Wilkerson/Bansley (CAN)
Elsa/Lobato (ESP)
Kolocova/Kvapilova (CZE)
Davidova/Shchypkova (UKR)
Hughes/Claes (USA)
Heidrich/Verge-Depre (SUI)
Bieneck/Schneider (GER)
Lehtonen/Lahti (FIN)
Schwaiger/Schützenhöfer
Rimser/Plesiutschnig

Radosław Kępys553 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password