Siatkówka plażowa – MŚ: Trudna przeprawa i awans duetu Kantor/Łosiak

Zapowiadało się na łatwe i przyjemne spotkanie, lecz takie nie było. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w trzech setach pokonali meksykańską parę Virgen/Ontiveros i awansowali do 1/8 finału Mistrzostw Świata, które odbywają się w Wiedniu.

O pierwszym secie można powiedzieć, że się odbył. Piotr Kantor i Bartosz Łosiak uzyskali od samego początku dużą przewagę punktową (6:2, 9:4) i konsekwentnie ją powiększali. W pełni kontrolowali jego przebieg i w pewnym momencie uzyskali nawet 10-punktowe prowadzenie (16:6). Meksykanie nie potrafili zbliżyć się na mniejszy dystans i ostatecznie nasi reprezentanci triumfowali w pierwszej partii 21:12.

Drugi set potoczył się zupełnie inaczej. Początek był bardzo wyrównany, ale pierwsi przewagę osiągnęli Virgen i Ontiveros (5:7). Polacy szybko zremisowali stan gry (8:8), ale Meksykanie znowu odskoczyli i na przerwę techniczną schodzili o trzypunktowym prowadzeniu (8:11). Kantorowi i Łosiakowi nie udało się już odrobić strat,a a przewaga punktowa oscylowała w okolicach 3-4 punktów. Zawodnicy z Ameryki Północnej zwyciężyli drugą partię do 18 i mieliśmy tie-break.

Decydujący set do stanu 4:4 toczył się punkt za punkt. Następnie nasi reprezentanci zdobyli trzy punkty z rzędu (7:4) i osiągnęli bezpieczną przewagę, której nie oddali już do samego końca. Ostatecznie zwyciężyli 15:9 i zameldowali się w najlepszej ,,16″ turnieju.

Kantor/Łosiak – Virgen/Ontiveros 2:1 (21:12, 18:21, 15:9)