Siatkówka plażowa – MŚ U21: Brazylijska samba na chińskim piasku

Zakończyły się Mistrzostwa Świata do lat 21 w siatkówce plażowej. W chińskim Nankinie świętowali Brazylijczycy. Canarinhos zgarnęli bowiem dwa złota. Pocieszeniem dla biało-czerwonych są natomiast wysokie miejsca pogromców naszych par.Aleksandr Kramarenko i Wasilij Iwanow, którzy wyeliminowali Macieja Lewickiego i Mateusza Paszkowskiego, równie dobrze radzili sobie w kolejnych rundach. W ćwierćfinale okazali się lepsi od Gabriela i Rafaela (Brazylia), w półfinale natomiast z wielką łatwością, w dwóch setach pokonali Austriaków Kindla i Klaffingera.

Kramarenko i Iwanow dopiero w wielkim finale trafili na równych siebie rywali. Okazali się nimi Brazylijczycy – Adrielson i Renato. Oni zaś od początku turnieju nie stracili nawet seta, a w półfinale okazali się zdecydowanie lepsi od Smitsa i Samoilovsa z Łotwy. W wielkim finale również to Canarinhos pokazali klasę, Tym razem również byli bezbłędni i pokonali Rosjan 2:0, zgarniając złote medale. Trzecie miejsce wywalczyli sobie zaś Smits i Samoilovs.

Adrielson i Renato znaleźli swój żeński odpowiednik w turnieju żeńskim. Były nim Ana Patricia i Duda. Canarinhas jedynie w 1/8 finału straciły seta. Całą resztę turnieju zagrały bezbłędnie. W półfinale szybko uporały się z Milicą Marković i Kathryn Plummer (USA). W boju o złoto zmierzyły się zaś z Nadieżdą Makroguzową i Swietłaną Kołominą z Rosji. Po nieco ponad pół godzinie gry, bez zbędnych emocji wygrały i to spotkanie 2:0 (21:13, 21:15), sięgając po tytuł Młodzieżowych Mistrzyń Świata.

W walce o brązowe medale Marković i Plummer okazały się lepsze od włoskiej pary Traballi/Maestroni. Tak, tej samej, która wcześniej wyrzuciła z turnieju Kłodę i Legietę.


TURNIEJ MĘŻCZYZN

Półfinały: Adrielson/Renato (Brazylia) – Smits/Samoilovs (Łotwa) 2:0 (21:15, 21:16) | Kramarenko/Iwanow (Rosja) – Kindl/Klaffinger (Austria) 2:0 (21:11, 21:17)

O brąz: Smits/Samoilovs (Łotwa) – Kindl/Klaffinger (Austria) 2:0 (21:17, 21:17)

Finał: Adrielson/Renato (Brazylia) – Kramarenko/Iwanow (Rosja) 2:0 (22:20, 21:17)

TURNIEJ KOBIET

Półfinały: Duda/Ana Patricia (Brazylia) – Plummer/Mirković (USA) 2:0 (21:19, 21:16) | Makroguzowa/Kołomina (Rosja) – Traballi/Maestroni. (Włochy) 2:0 (24:22, 21:12)

O brąz: Plummer/Mirković (USA) – Traballi/Maestroni. (Włochy) 2:0 (21:7, 21:19)

Finał: Duda/Ana Patricia (Brazylia) – Makroguzowa/Kołomina (Rosja) 2:0 (21:13, 21:15)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password