Siatkówka plażowa – MŚ U21: Polacy poza turniejem

Niestety, po wyjściu z grupy biało-czerwonym nie udało się zdziałać już zbyt wiele. Nasza jedyna para kobieca odpadła już w 1/16 finału. Mężczyźni przeszli zaledwie o jeden szczebelek dalej.

Martyna Kłoda i Kinga Legieta w 1/16 finału trafiły na reprezentantki Włoch – Gaię Traballi i Ester Maestroni. Pierwszy set przebiegł kompletnie po myśli naszych reprezentantek, które bez większego trudu wygrały go 21:9. Później sprawy zaczęły się jednak komplikować. W kolejnej partii role bowiem się odwróciły i to siatkarki z Italii zwyciężyły 21:14. Doszło do tie-braku, w którym ponownie lepsze okazały się Włoszki, eliminując naszą jedyną żeńską parę z gry.

Nieco dłużej w turnieju utrzymali się Maciej Lewicki i Mateusz Paszkowski. Stało się tak jednak tylko dlatego, że dzięki zwycięstwu w tabeli grupowej, biało-czerwoni pomijali rundę barażową i przystępowali do gry bezpośrednio od 1/8 finału. Tam spotkali się z rosyjską parą Kramarenko/Iwanow. Rywale okazali się zbyt silni i już na tym etapie zdołali pokonać biało-czerwonych w dwóch setach.

Po dzisiejszych meczach nie mamy już zatem żadnej drużyny, która reprezentowałaby Polskę w ćwierćfinałach Mistrzostw Świata siatkarzy plażowych do lat 21. O medale w Nankinie walczyć będą zatem inni.


1/16 finału: Kłoda/Legieta – Traballi/Maestroni (Włochy) 1:2 (21:9, 14:21, 7:15)
1/8 finału: Lewicki/Paszkowski – Kramarenko/Iwanow (Rosja) 0:2 (17:21, 15:21)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password