Siatkówka plażowa – MŚ U21: Polskie pary z awansem do kolejnej fazy

Po bardzo dobrej, wczorajszej inauguracji w wykonaniu polskich par, dziś przyszło rozczarowanie w postaci pierwszej porażki na tym turnieju. W pokonanym polu zostały nasze reprezentantki, natomiast duet Lewicki/Paszkowski zanotował dwa zwycięstwa.

Martyna Kłoda i Kinga Legieta w walce o triumf w grupie F zmierzyły się z Rosjankami Makroguzową i Kołominą. Był to ostatni pojedynek tych par w tej fazie zmagań. Pierwszy set był bardzo wyrównany, lecz to rywalki zwyciężyły w nim do 19. W drugiej partii nasze reprezentantki nie mogły znaleźć sposobu na przeciwniczki i uległy do 14. Tym samym zajęły drugie miejsce w grupie, co dało im awans do kolejnej fazy.

Niepokonani są jak na razie natomiast Maciej Lewicki i Mateusz Paszkowski. W pierwszym swoim dzisiejszym meczu zmierzyli się z Chilijczykami Guazzinim i Arietą. Pierwszy set nie zapowiadał tak nerwowego przebiegu tego spotkania. Polacy rozgromili w nim rywali do 12. Druga partia została rozstrzygnięta niestety na korzyść rywali, którzy po grze na przewagi pokonali naszych reprezentantów do 21. Tie-break to istna nerwówka z obu stron i rywalizacja punkt za punkt. Ostatecznie to Polacy zwyciężyli w decydującym secie 21:19 (!) i w całym meczu 2:1.

W swoim ostatnim meczu grupowym Lewicki i Paszkowski grali z Kazachami Dmitrijewem i Jelubajewem. Tutaj już nasi reprezentanci nie pozostawili przeciwnikom złudzeń, wygrywając obie partie do 16. Tym samym zakończyli rywalizację grupową z kompletem zwycięstw i z pierwszego miejsca awansowali do dalszej fazy rywalizacji.