Siatkówka plażowa – MŚ U21: Znakomity początek biało-czerwonych!

Rozpoczęła się rywalizacja na Mistrzostwach Świata do lat 21 w chińskim Nankin. Do gry przystąpiły dwie polskie pary. Obie początek turnieju mogą uznać za bardzo udany.

Świetnie turniej udało się rozpocząć Maciejowi Lewickiemu i Mateuszowi Paszkowskiemu. Biało-czerwoni na inaugurację rozgrywek grupy F zmierzyli się z reprezentantami Demokratycznej Republiki Kongo, a zatem dość egzotycznym duetem Fernand Phezo/Perpetu Sala Luamba. Zgodnie z oczekiwaniami, pierwszy mecz Polaków przebiegł bardzo spokojnie i zakończył się szybko. Lewicki i Paszkowski wygrali 2:0 (21:12, 21:13). Łatwej przeprawy nie mieli za to jutrzejsi rywale Polaków. Dmitrijew i Jelubajew (Kazachstan) wygrali z chilijską parą Nacho/Tomas dopiero po tie-breaku.

Od trzysetowego pojedynku udział na Mistrzostwach Świata U21 rozpoczęły również nasze jedynaczki w turnieju kobiet – Martyna Kłoda i Kinga Legieta. Po emocjonującym spotkaniu Polki zdołały pokonać Zoe Verge-Depre i Esmee Boebner ze Szwajcarii. Na szczęście drugi mecz był dla biało-czerwonych mniej męczący. W nim Kłoda i Legieta bez problemu pokonały niemiecką parę Kortzinger/Ottens. Nasze rodaczki już dziś zapewniły sobie zatem wyjście z grupy. Jutro powalczą zaś o zwycięstwo w tabeli grupowej. Ich rywalkami będą Rosjanki Makroguzowa i Kołomina.


Lewicki/Paszkowski – Fernand Phezo/Perpetu Sala Luamba (DR Kongo) 2:0 (21:12, 21:13)
Kłoda/Legieta – Verge-Depre/Boebner (Szwajcaria) 2:1 (18:21, 21:16, 15:7)
Kłoda/Legieta – Kortzinger/Ottens (Niemcy) 2:0 (21:14, 21:16)

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password