Siatkówka plażowa – MŚ: Wiemy z kim zagrają Polacy!

Mistrzostwa Świata w siatkówce plażowej rozpoczną się 28 lipca. Do Wiednia, który stanie się areną zmagań najlepszych siatkarzy plażowych globu, przybędą 32 najlepsze pary męskie i 32 żeńskie. Wśród nich zobaczymy trzy teamy z Polski.

Najwyżej rozstawionymi wśród Polaków są Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Trafili oni do grupy G. Tam najpoważniejszym rywalem dla nich będzie doświadczona już amerykańska para Gibb/Crabb. Poza reprezentantami USA, biało-czerwonych czekają również mniej wymagające pojedynki z Argentyńczykami Capogrosso i Azaadem oraz paragwajskim duetem Goyo/Roger.

Nadzieje możemy pokładać również w dwóch innych męskich parach. Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak zostali przydzieleni do grupy C. Tam spotkają się z jedną parą z najwyższej światowej półki (Dalhausser/Lucena z USA) oraz dwiema, będącymi mniej więcej na poziomie naszych rodaków (Doherty/Hyden z USA oraz Leonardo/Garcia z Gwatemali).

Mniej szczęścia od Prudla i Kujawiaka w losowaniu mieli Grzegorz Fijałek i Maciej Bryl. Zarówno holenderka para Brouwser/Meeuwsen, jak i Ranghieri i Carambula z Włoch to solidne duety, grające razem znacznie dłużej, niż Fijałek i Bryl. W grupie J, do której trafili Polacy, bez problemów powinno przyjść im pokonanie Vieyto i Cairusa z Urugwaju.

Niestety, naszych reprezentantek zabraknie podczas turnieju kobiet. Kciuki będziemy mogli jednak ściskać za dwie siatkarki o polskich korzeniach. Brazylię reprezentować będzie Agatha Bednarczuk, która zagra w parze z Dudą. Już w grupie „Kanarkowe” zmierzą się z Holenderkami Meppelink i Van Gestel oraz Kanadyjkami Gordon i Saxton. Oprócz nich będą miały okazję zmierzyć się również z bardziej egzotyczną parą – Gaudencią i Too z Kenii.

W Mistrzostwach Świata weźmie udział również, doskonale znana wszystkim kibicom halowej odmiany siatkówki, Margareta Kożuch. Zagra ona w zdominowanej przez Niemki grupie D. Oprócz niej i Borger, zagrają w niej bowiem także Mistrzynie Olimpijskie z Rio – Ludwig i Walkenhorst, a także Glenzke i Grossner.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password