Siatkówka plażowa – MŚ: Wszystkie nasze pary w 1/16 turnieju

Dodatkowy mecz o awans musieli dzisiaj rozegrać Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak. Polacy pokonali przeciwników z Argentyny po wyrównanym pojedynku i dołączyli do dwóch pozostałych biało-czerwonych par.

Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak w swojej grupie zajęli trzecie miejsce. To im dało awans, ale nie bezpośrednio do 1/16 turnieju, a do meczów „lucky loserów”, a więc ośmiu par, które między sobą miały rozstrzygnąć, kto awansuje dalej. Polacy trafili na parę Capogrosso/Azaad.

Choć to nasi rywale rozpoczęli od prowadzenia (1:0, 3:1), to później cztery kolejne skuteczne akcje przeprowadzili Polacy. Przede wszystkim zadziałał blok Mariusza Prudla oraz dobra gra w defensywie Kacpra Kujawiaka. Biało-czerwoni w początkowej fazie wypracowali te kilka punktów przewagi, lecz później przeciwnicy z Ameryki Południowej byli w stanie niwelować straty. Po przerwie technicznej nasi zawodnicy ponownie wypracowali sobie bezpieczną przewagę, tak się wydawało. Polacy prowadzili nawet 20:16, ale nie potrafili wykorzystać pierwszych trzech piłek setowych. Ostatecznie biało-czerwoni zwcyiężyli 21:19 po tym jak Kacper Kujawiak obił blok rywali.

Druga partia była bardzo wyrównana od samego początku. Polacy w pierwszej części seta byli w stanie uzyskać trzy punkty przewagi, ale już na przerwę techniczną schodzili z zaledwie „oczkiem” zapasu. Wyrównany stan utrzymywał się do wyniku 14:14. Później trzy kolejne punkty padły łupem biało-czerwonych. Kacper Kujawiak najpierw zaserwował asa, a chwilę później wykończył długą wymianę. Nasi zawodnicy ponownie prowadzili w końcówce 20:16, ale tym razem seta zakończyli wcześniej. 21:17 i 2:0 w setach dla pary Prudel/Kujawiak i to oni meldują się w 1/16 turnieju.

Prudel/Kujawiak – Capogrosso/Azaad (ARG) 2:0 (21:19, 21:17)