Siatkówka plażowa: Mysłowice gospodarzem mistrzostw świata!

W szwajcarskiej Lozannie, podczas posiedzenia międzynarodowej federacji siatkarskiej FIVB dokonano wyboru gospodarzy młodzieżowych mistrzostw świata w siatkówce plażowej. Zadowoleni mogą czuć się polscy kibice, bowiem w tym roku mundial U-23 zostanie rozegrany z Mysłowicach.

FIVB wyznaczyło dziś gospodarzy mistrzostw świata U-19, U-21 oraz U-23 w siatkówce plażowej. Najwięcej szczęścia przysporzył nam wybór Mysłowic jako miasta organizującego mistrzostwa świata do lat 23. Turniej w Polsce zostanie rozegrany w dniach 6-9 czerwca.

Na pozostałe wybory możemy już jednak z większym dystansem. Mundial do lat 21 odbędzie się bowiem w chorwackiej Umag (20-23 czerwca), a zawody dla zawodników poniżej 19 roku życia odbędą się na Cyprze, na plażach Larnaki (11-14 lipca).

Mimo, że te turnieje odbędą się poza naszym krajem, także i im poświęcimy dużo uwagi. Polacy będę bowiem starali się kontynuować wspaniałą passę sprzed roku. Wówczas na mistrzostwach świata do lat 21 triumfowali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Natomiast w rozgrywkach do lat 19 biało-czerwoni wręcz zmietli rywali z szeroko pojmowanej „reszty świata”. W finale Michał Bryl i Kacper Kujawiak po zaciętym spotkaniu pokonali… braci Kaczmarków.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password