Siatkówka plażowa – MŚ: Polacy zagrają w ćwierćfinale!

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w trzech setach wygrali swój pojedynek 1/8 finału Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej. Pozostawiając w przegranym polu belgijską parę, biało-czerwoni uzyskali awans do ćwierćfinału.

Mecz przeciwko Driesowi Koekelkorenowi i Tomowi van Walle już od pierwszych piłek był nieprawdopodobnie wyrównany. Żadna z par w pierwszym secie nie umiała osiągnąć większej przewagi i aż do końca sytuacja pozostawała „na styku”. Na szczęście końcówka należała do naszych siatkarzy, którzy zdołali w odpowiednim momencie podbić atak i skontrować, a następnie utrzymać dwupunktowe prowadzenie.

Ten kto myślał, że podobnie będzie w drugiej partii, szybko przekonał się, że jest w błędzie. Tym razem już na początku odskoczyć zdołali rywale. Przy wyniku 9:12 Kantor i Łosiak poprosili o czas, co poskutkowało. Wynik szybko został dogoniony (15:15), a przy 18:18 to Belgowie zmuszeni byli o poproszenie o chwilę przerwy. Niestety dla nas, czas ten podziałał z podobnym skutkiem, jak wcześniejszy. Dzięki bardzo mocnej zagrywce natychmiast Koekelkoren i van Walle odskoczyli na dwa „oczka” (18:20). Co prawda Kantor z Łosiakiem byli bliscy wyrównania. Ba! Mieli już piłkę w górze. Świetny blok Toma van Walle sprawił jednak, że to rywale wygrali partię 21:19.

Na szczęście w tie-breaku Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oszczędzili nam nerwów. Już na początku Polakom udało się zbudować pokaźną przewagę (4:1), a następnie – dzięki bardzo silnej i celnej zagrywce – pewnie powiększali swój dystans nad rywalami. Ostatecznie wygrali bez większego stresu 15:7, zapewniając sobie tym samym awans do ćwierćfinału.

Nasi rodacy już jutro powalczą o strefę medalową. Ich rywalami będą Chris Doppler i Aleksandr Hors, reprezentujący kraj gospodarzy – Austrię.

Kantor/Łosiak – Koekelkoren/van Walle (Belgia) 2:1 (21:19, 19:21, 15:7)

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!