Siatkówka plażowa – Porec Major: Półfinał nie dla Polaków

Jedyna polska para, jaka pozostała w grze w Porec Major, pożegnała się z turniejem dziś, na etapie ćwierćfinału. Do strefy medalowej Rudolowi i Szałankiewiczowi zabrakło jednak bardzo niewiele.

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz w 1/8 finału trafili na brazylijski duet Evandro/Andre. Pierwszy set tego pojedynku zakończył się niespodziewanie gładkim zwycięstwem biało-czerwonych. W drugim nie było już jednak tak kolorowo – to Canarinhos w decydujących fragmentach gry kończyli piłki, a wygrywając 21:19, doprowadzili do tie-breaku. W trzecim secie jednak Rudol i Szałankiewicz wrócili do dyspozycji z początku spotkania. Polakom udało się wygrać 15:11 i wywalczyć sobie tym samym awans do ćwierćfinału.

Tam trafili na parę będącą sportowo na podobnym poziomie co Evandro i Andre. Tym razem byli to jednak Rosjanie Oleg Stojanowski i Artiem Jarzutkin. I tym razie pierwsze dwie partie toczyły się ze zmiennym szczęściem, a o zwycięstwie zadecydować miał tie-break. Ten okazał się niezwykle wyrównany i emocjonujący. Zakończył się grą na przewagi, jednak nie po myśli naszych rodaków. Rudol i Szałankiewicz przegrali go 15:17, przez co musieli pożegnać się z zawodami.

W chorwackim Porecu do rozegrania pozostały już zatem tylko finały. Dziś popołudniu do walki o medale przystąpią kobiety, jutro zaś mężczyźni. Na tym etapie rozgrywek zabraknie już jednak niestety par z Polski.