Siatkówka plażowa – Presidents Cup: Bardzo udana inauguracja turnieju dla Polaków!

W Long Beach rozpoczął się prestiżowy turniej Presidents Cup. Biorą w nim udział 32 duety – po 16 par kobiecych i męskich. W tym roku specjalne zaproszenie od organizatorów dostali Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy wystąpią w barwach ,,reszty świata”.

Zawody te mają nietypową formułę, bowiem w stawce zarówno u mężczyzn jak i u kobiet znajduje się po 8 duetów amerykańskich jak i reprezentujących ,,resztę świata”. W jednej części drabinki znajdują się tylko i wyłącznie pary pochodzące ze Stanów Zjednoczonych, w drugiej pary ,,międzynarodowe”. Najlepsze dwa duety z każdej z grup wychodzą do kolejnej fazy, gdzie rywalizacja toczy się systemem pucharowym. Zwycięzcy drabinki ,,amerykańskiej” oraz tej z ,,reszty świata” zmierzą się ze sobą w wielkim finale. Taki system rywalizacji ma wyłonić najlepszą parę z ,,reszty świata” oraz z parę z USA, a jednocześnie zapewnić jak największy poziom zmagań.

Kantor i Łosiak trafili do grupy B, gdzie ich rywalami są: Niemcy Bockermann i Fluggen, Kanadyjczycy Saxton/Schalk oraz drugi duet z Kraju Klonowego Liścia Pedlow/Schackter. Nasi reprezentanci pierwszego dnia rywalizacji rozegrali dwa spotkania i dwa gładko wygrali. Najpierw pokonali 2:0 naszych zachodnich sąsiadów Bockermana i Fluggena. Następnie uporali się z Saxtonem i Schalkiem takim samym stosunkiem setów.

Późnym wieczorem naszego czasu Polacy zmierzą się w swoim ostatnim pojedynku grupowym z Pedlowem i Schackterem.

Wyniki:

Kantor/Łosiak (POL) – Bockermann/Fluggen (GER) 2:0

Kantor/Łosiak (POL) – Saxton/Schalk (CAN) 2:0

 

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password