Siatkówka plażowa – PŚ: Kantor i Łosiak na drugim miejscu!

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przegrali w finale z brazylijską parą Alison Cerutti/Bruno Schmidt i tym samym zajęli 2. miejsce w rozgrywanym w Rio de Janeiro turnieju z cyklu Pucharu Świata.

Na Polaków, którzy przez cały turniej przeszli jak burza ulegając jedynie w fazie grupowej austriackiej parze Varenhorst/Van Garderen, czekało najtrudniejsze wyzwanie, gdyż w finale musieli się oni zmierzyć z brazylijską parą Alison Cerutti/Bruno Schmidt, którzy 9 miesięcy temu triumfowali tu w Rio podczas igrzysk. Niekorzystnie dla naszej pary wyglądał również bilans meczów bezpośrednich, o czym świadczyć może fakt, że w ośmiu ostatnich meczach pomiędzy tymi parami wygrywali Brazylijczycy.

Polacy na pewno chcieli przerwać tą niekorzystną serię, no i oczywiście triumfować w Rio. I trzeba przyznać, że zaczęli naprawdę obiecująco, w pierwszym secie gra była niezwykle zacięta, na prowadzenie wychodzili to jedni, to drudzy. Dla tego tym bardziej szkoda nieudanej końcówki i ostatecznego zwycięstwa Brazylijczyków w tej partii (25:23). Drugi set to już zupełnie inna historia, widać było, że Polacy jeszcze nie otrząsnęli się po porażce na przewagi i po prostu nie grają swojego najlepszego ”beach volleya”. Cerutti i Schmidt grali natomiast niezwykle skutecznie i ostatecznie domknęli set już po 34 punktach, wygrywając z Polakami do 13 i wygrywając w bardzo przekonującym stylu cały turniej.

Jeszcze zanim na boisko wyszli panowie, swój finał rozegrały panie. Po dwóch stronach siatki stanęły Kanadyjki Pavan i Melissa Humana-Parades oraz miejscowe faworytki – Agatha Bednarczuk i Duda. Przed meczem więcej szans dawano tym drugim i ostatecznie to właśnie Brazylijki triumfowały w finałowym spotkaniu 2:1, zarazem zwyciężając w całym turnieju.