Siatkówka plażowa – Qinzhou Open: Srebrne Polki!

Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska, bo w takim zestawieniu zagrały w Chinach, wracają z Qinzhou Open ze srebrnymi medalami! W finale lepsze okazały się Australijki. 

Do Chin udały się dwie nasze pary. Oprócz Kingi i Kasi grały tam także Jagoda Gruszczyńska z Aleksandrą Gromadowską. Ten drugi team miał przebijać się przez kwalifikacje, ale tam wylosował wolny los. Tym samym oba polskie zespoły zaczęły walkę od 1/16 turnieju. Niestety, dla Jagody i Oli występ w Chinach zakończył się zaledwie na jednym spotkaniu. Polki przegrały z parą z USA – Day/Hochevar 0:2 i szybko odpadły.

Zdecydowanie lepiej poszło Kindze i Kasi. W takim zestawieniu Polki zagrały wcześniej tylko w CEV Satellite w Satu Mare. W Rumunii nasze zawodniczki zakończyły zawody na piątej pozycji. W Chinach, w debiucie w World Tourze zawędrowały znacznie wyżej.

Polki doszły aż do finału. W drodze do tego najważniejszego spotkania wygrały cztery pojedynki, tracąc przy tym tylko seta. W przegranym polu pozostawiły m.in. parę Sweat/Summer, czy April Ross, która wróciła do gry.

Po awansie do finału oficjalna strona FIVB mówiła o naszej parze „czarny koń” turnieju. – To był szalony mecz. Było wietrznie i ciężko było kontrolować piłkę. Wykonywałyśmy jednak jak najlepiej swoją pracę, próbowałyśmy bronić każdą piłkę i myślę, że zasłużyłyśmy na zwycięstwo – mówiła po półfinale Kasia Kociołek.

W finale jednak zdecydowanie lepsze były Australijki, które w niespełna pół godziny rozprawiły się z Polkami. Jednak nasze zawodniczki i tak osiągnęły bardzo dobry wynik i są z niego zadowolone.

Dodajmy, że podczas turnieju w Chinach testowana była nowa zasada. Zagranie w bloku miało nie być liczone do akcji. Te testy potrwają do lutego i dopiero w przyszłym roku dowiemy się jaki jest ich efekt.

Wyniki Polek:
1/16
Ross/Claes (USA) – Kołosińska/Kociołek 0:2 (19:21, 15:21)
Day/Hochevar (USA) – Gruszczyńska/Gromadowska 2:0 (21:14, 21:15)
1/8
Kołosińska/Kociołek – Plesiutschnig/Schutzenhofer (AUT) 2:1 (16:21, 21:19, 15:6)
Ćwierćfinał:
Kołosińska/Kociołek – Bawden/Ngauamo (AUS) 2:0 (21:16, 21:17)
Półfinał:
Kołosińska/Kociołek – Sweat/Summer (USA) 2:0 (21:17, 21:18)
Finał:
Del Solar/Clancy (AUS) – Kołosińska/Kociołek 2:0 (21:11, 21:12)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password