Siatkówka plażowa – Qinzhou Open: Turniej na nowych zasadach

W tym tygodniu w Chinach rozgrywany jest kolejny turniej z cyklu World Tour. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że testowane będą tam nowe zasady gry. 

O jakie zmiany chodzi? Dokładnie FIVB chce sprawdzić grę związaną z dotknięciem piłki przy bloku. Do tej pory było to liczone jako jedno z zagrań w akcji. W Chinach natomiast blok nie będzie liczony do akcji, a więc po odbiciu piłki o blok drużyna będzie mogła mieć jeszcze trzy kontakty w swoim ataku.

W ten sposób FIVB chce wprowadzić zasadę, jaka ma miejsce w siatkówce halowej. Czy to się przyjmie? Tego nie wiemy. Testy będą trwały przez kilka turniejów. Analizy mają skupić się przede wszystkim nad sprawdzeniem długości akcji po wprowadzeniu tej zmiany. Ma to wpłynąć na zrobienie siatkówki plażowej jeszcze bardziej spektakularną dyscypliną.

Obecne testy potrwają do 25 lutego 2018 roku. Następnie zostaną one porównane z mistrzami świata, które odbyły się w 2015 roku w Holandii. Wyniki zostaną przeanalizowane i przedstawione zarządowi FIVB.

Dodajmy, że w Chinach wystąpią dwie nasze pary – Kinga Kołosińska zagra z Katarzyną Kociołek, a Jagoda Gruszczyńska z Aleksandrą Gromadowską. Turniej ma rangę trzech gwiazdek, a więc od razu odbywa się na zasadzie „drabinki”, czyli przegrany odpada.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password