Siatkówka plażowa – Rio de Janeiro: Łosiak i Kantor w ćwierćfinale

Za nami kolejny dzień zmagań na plażach Rio de Janeiro. Z czterech polskich par rywalizujących w czterogwiazdkowym turnieju rangi World Tour ostała się już tylko jedna.

Już na etapie fazy grupowej z turniejem pożegnała się nasza jedyna para w turnieju pań – Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska. Biało-czerwone po inauguracyjnej porażce z Kanadyjkami Bawden/Clancy grały dziś o „być albo nie być” z Amerykankami Kelly Claes i Sarą Hughes. Niestety, w dwóch setach lepsze okazały się siatkarki zza oceanu i to one grają dalej.

Mecz o 1/16 finału:
Kołosińska/Gruszczyńska – Claes/Hughes (USA) 0:2 (15:21, 20:22)

W turnieju mężczyzn wszystkie trzy polskie pary awansowały do fazy pucharowej, ale rywalizację tam rozpoczynały już od 1/16 finału. Los chciał, że w bezpośrednim pojedynku trafili na siebie Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Z bratobójczego starcia górą wyszli ci pierwsi i to oni zmierzyli się w meczu o ćwierćfinał z legendarnym brazylijskim duetem Alison/Bruno. Canarinhos nie pozostawili niestety Polakom żadnych złudzeń pewnie triumfując w setach do 11 i 18.

Od starcia z Rosjanami Krasilnikovem i Liaminem rozpoczęli fazę pucharową Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Byli mistrzowie świata juniorów po niezwykle emocjonującym boju zwyciężyli 2:1 i awansowali do 1/8 finału, gdzie mierzyli się z niepokonanymi dotychczas Austriakami Clemensem Dopplerem i Alexandrem Horstem. Nadspodziewanie łatwo, bo w dwóch setach do 12 i 17, zwyciężyli Biało-czerwoni, którzy zameldowali się tym samym w najlepszej ósemce.

1/16 finału:
Prudel/Kujawiak (Polska) – Rudol/Szałankiewicz (Polska) 2:1 (21:16, 19:21, 15:13)
Krasilnikov/Liamin (Rosja) – Łosiak/Kantor (Polska) 1:2 (21:18, 26:28, 13:15)

1/8 finału:
Alison/Bruno (Brazylia) – Prudel/Kujawiak (Polska) 2:0 (21:11, 21:18)
Doppler/Horst (Austria) – Łosiak/Kantor (Polska) 0:2 (17:21, 12:21)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password