Siatkówka plażowa – Satellite CEV: Kołosińska i Gruszczyńska z bilansem gier 2-1

Źle zaczął się ten dzień dla naszych jedynaczek startujących w turnieju Satellite CEV w Larnace, ale na szczęście dobrze się skończył. Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska zaliczyły 2 zwycięstwa i poniosły porażkę, ale co najważniejsze – grają dalej.

Na początek dnia nasze reprezentantki zmierzyły się z duetem niemieckim Sandra Ittlinger – Lisa Arnholdt, który był rozstawiony z numerem 12. Dla porównania Polki były rozstawione z nr 5. Jednak po raz kolejny przekonaliśmy się, że liczby nie grają. Kołosińska i Gruszczyńska słabo weszły w to spotkanie i zostały rozbite w pierwszej partii do 13. Druga partia była już bardzo wyrównana, gra toczyła się na przewagi, lecz to rywalki zachowały więcej zimnej krwi w końcówce i zwyciężyły do 21. Warto przypomnieć w tym momencie, że zawodniczki grają systemem brazylijskim i jedna przegrana nie eliminowała naszych reprezentantek w grze o końcowy triumf.

Polki trafiły do ,,drabinki przegranych” i w swoim drugim pojedynku mierzyły się z parą gospodyń – siostrami Kateriną i Anastasią Yiasoumi. Tym razem Kołosińska i Gruszczyńska nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek (bądź, co bądź rozstawionych z nr 4) – zwyciężając do 16 i do 10.

Nasze reprezentantki zaliczyły istny maraton, bowiem rzadko się zdarza, że tego samego dnia rozgrywa się trzy mecze. Tak było tym razem. Dwie godziny po pojedynku z Cypryjkami, Polki wyszły na starcie z Litwinkami Ievą Dumbauskaite i Moniką Povilaityte. Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska po ponad godzinnym boju zwyciężyły w trzech setach i zameldowały się w najlepszej ósemce turnieju.


Wyniki:

Kołosińska/Gruszczyńska (POL) – Ittlinger/Arnholdt (GER) 0:2 (13:21, 21:23)

Kołosińska/Gruszczyńska (POL) – Yiasoumi/Yiasoumi (CYP) 2:0 (21:16, 21:10)

Kołosińska/Gruszczyńska (POL) – Dumbauskaite/Povilaityte (LTU) 2:1 (21:19, 19:21, 15:11)

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!


Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password