Siatkówka plażowa – Satellite: Polki minimalnie poza strefą medalową

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek rozegrały pierwszy wspólny turniej. Polki wybrały się do Rumunii na turniej cyklu Satellite. Pomimo iż do strefy medalowej nie zabrakło wiele, zostały sklasyfikowane tuż poza nią – na 5. miejscu.

Biało-czerwone rumuńskie zawody rozpoczęły od bardzo pewnego zwycięstwa 2:0 (21:17, 21:14) nad szwedzką parą Simonsson/Yoken. W drugiej rundzie nasze rodaczki trafiły jednak na doświadczone Matei i Vaidę z Rumunii, które w tym sezonie pokazywały się już z dobrej strony na tego typu zawodach. I tym razem rywalki rozegrały dobry mecz, w którym w dwóch setach zdołały wygrać z Polkami.

Kołosińska i Kociołek musiały zatem walczyć po drugiej stronie drabinki, gdzie nie było już miejsca na błędy. Blisko kolejnej wpadki, która mogłaby wykluczyć Polki z gry, blisko było już w kolejnym meczu. Ten nasze rodaczki wygrały dopiero po emocjonującym tie-breaku. Łatwiej było w kolejnym rundzie, gdzie Kołosińska i Kociołek dość gładko wygrały 2:0 (21:16, 21:14) z inną francuską parą – Jupiter/Lusson.

Do półfinału pozostał zatem jeden krok. Tego już wykonać się nie udało. Biało-czerwone w trzech setach uległy bowiem ukraińskim siostrom Makhno. Na tym samym etapie rywalizacji odpadły również poprzednie pogromczynie Polek – Matei i Vaida, które również sklasyfikowano na 5. miejscu.

Siostry Makhno przegrały zaś swój mecz półfinałowy, a później pokonały w walce o brąz Rosjanki Kholominę i Matrich. W wielkim finale zaś zdecydowane faworytki turnieju – Borger i Kożuch z Niemiec bez większych problemów pokonały inną ukraińską parę – Dawidową i Szczypkową.