Siatkówka plażowa – Stavanger Major: Dobry początek Kołosińskiej i Brzostek

Położone na południowo-wschodnim wybrzeżu Norwegii Stavanger jest miejscem rozgrywania drugiego w tym sezonie turnieju rangi Major Series, w którym do zdobycia jest spora liczba punktów do rankingu olimpijskiego. Póki co bardzo dobrze radzą sobie nasze jedyne reprezentantki w turnieju pań – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.

Podopieczne trenera Łukasza Fijałka już w pierwszym spotkaniu zostały rzucone na głęboką wodę – po drugiej stronie siatki stanęły rozstawione z numerem 9. Hiszpanki Liliana Fernández Steiner i Elsa Baquerizo. Biało-czerwone nie były faworytkami, jednak zagrały bardzo dobrze – pierwszego seta rozstrzygnęły na swoją korzyść 21:19, w drugim uległy co prawda do 14, jednak w tie-breaku całkowicie zdominowały rywalki zwyciężając 15:8 i w całym meczu 2:1.

Kolejnymi rywalkami naszego duetu były gospodynie – Janne Kongshavn i Victoria Faye Kjølberg. Faworytkami tego spotkania były Polki, jednak Norweżki narzuciły bardzo trudne warunki –  o ile pierwszy set łatwo zwyciężyły biało-czerwone, o tyle w drugim mieliśmy ogromne emocje. Kinga i Monika miały kolejne piłki meczowe, jednak rywalkom za każdym razem udawało się wychodzić obronną ręką. Ostatecznie Kołosińska i Brzostek zwyciężyły… 41:39! 

Jutro Polki zagrają z również niepokonanymi Argentynkami Aną Gallay i Georginą Klug. Stawką meczu będzie pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału.

Grupa H

Kongshavn/Kjølberg NOR [8] Kolosinska/Brzostek POL [24] 0-2 (13-21, 39-41)
Liliana/Baquerizo ESP [9] Kolosinska/Brzostek POL [24] 1-2 (19-21, 21-14, 8-15)

Jutro początek turnieju panów. W fazie grupowej zobaczymy dwie polskie pary – Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla oraz Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. W eliminacjach odpadli Michał Bryl i Jakub Szałankiewicz.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password