Siatkówka plażowa – Stavanger Major: Znakomity początek Polaków

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Piotr Kantor w parze z Bartoszem Łosiakiem znakomicie rozpoczęli turniej Stavanger Major. Polacy wygrali po dwa spotkania pierwszego dnia i przed ostatnią kolejką liderują swoim grupom.

Rozstawieni z numerem 2. Fijałek i Prudel turniej w Stavanger rozpoczęli od łatwego zwycięstwa nad Norwegami Larsem Tveitem Retterholtem i Bjarte Uskenem 2:0 (21:10, 21:18). W drugim meczu czekało ich znacznie trudniejsze zadanie – rywalami naszej najlepszej pary byli Francuzi Youssef Krou i Eduard Rowlandson. Podopieczni Martina Olejnaka dwukrotnie grali w tym sezonie z „Trójkolorowymi” i dwukrotnie schodzili z boiska pokonani. Tym razem sprawdziło się jednak powiedzenie „do trzech razy sztuka” – triumf Grzegorza i Mariusza w dwóch setach (18, 19).

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak przydzieleni zostali do grupy H. W pierwszym meczu nasi młodzieżowi mistrzowie świata zwyciężyli reprezentantów gospodarzy Ivera Andreasa Horrema i Geira Eithuna 2:0 (14. 20). Drugie spotkanie z Kanadyjczykami Chaim Schalk i Berlem Saxtonem miało podobny przebieg – łatwo wygrana pierwsza partia i gra na przewagi w drugiej – finał taki sam – zwycięstwo biało-czerwonych, którzy po dwóch kolejkach prowadzą w grupie.

Obie polskie pary zagrają jutro o pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do 1/8 finału z amerykańskimi duetami. Fijałek i Prudel zmierzą się z parą Tri Bourne/John Hyden, a rywalami Kantora i Łosiaka będą Theodore Brunner i Nicholas Lucena.

Grupa B:

Fijalek/Prudel POL [2] Krou/Rowlandson FRA [18] 2-0 (21-18, 21-19)
Fijalek/Prudel POL [2] Retterholt/Usken NOR [31] 2-0 (21-10, 21-18)

Grupa H:

Binstock/Schachter CAN [9] Losiak/Kantor POL [25] 0-2 (11-21, 20-22)
Horrem/Eithun NOR [8] Losiak/Kantor POL [25] 0-2 (14-21, 20-22)

Sporego pecha miały Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki po dwóch zwycięstwach i jednej porażce w fazie grupowej w 1/16 finału będą musiały grać z bardzo mocną brazylijską parę Lima/Fernanda. W przypadku zwycięstwa w 1/8 rywalkami naszych dziewczyn będą inne Brazylijki, Maria Clara Salgado i Carolina Solberg.

1/16 finału:

Kolosinska/Brzostek POL [24] Lima/Fernanda BRA [5]

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password