Siatkówka plażowa – Zwycięstwa Polaków na turnieju w Gstaad

W rywalizacji mężczyzn oglądać dziś mogliśmy w szwajcarskim Gstaad dwa polskie duety. Zwycięstwo nad swoimi rywalami odnieśli zarówno Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, jak i Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem. W piątek kolejne zmagania naszych siatkarzy.

Fijałek/Bryl – Kissling/ Strasser (Szwajcaria) 2:1 (21:17, 21:23, 15:13)

Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zmierzyli się ze Szwajcarami Kisslingiem i Strasserem. Po udanym i bardzo wyrównanym pierwszym secie, w kolejnym mimo wyrównanej walki to rywale biało – czerwonych dominowali na piasku wygrywając drugi set 23:21. Ostatecznie jednak to Polacy nie dali rywalom szans zwyciężając w całym meczu 2:1. W piątek naszych siatkarzy czeka starcie z Alvaro Filho i Saymonem Santosem z Brazylii.

Kantor/ Łosiak – Koekelkoren/ Van (Belgia) 2:0 (21:13, 21:17)

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak od początku bardzo pewnie i bez większego trudu pokonali belgijską parę  Koekelkoren/ Van 2:0. Pierwszy set zakończył się znaczącą przewagą Polaków nad Belgami 21:13. W drugiej partii pomimo usilnych starań naszych przeciwników to biało – czerwoni niewątpliwie zwyciężyli 21:17. Kolejny pojedynek naszego duetu w piątek. Kantor i Łosiak spotkają się z Liaminem i Krasilnikowem z Rosji.