Siatkówka plażowa – World Tour: Awans Rudola i Szałankiewicza do półfinału!

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz rozegrali dzisiaj dwa mecze i oba zakończyły się ich zwycięstwami. Nasza para awansowała do półfinału trzygwiazdkowego turnieju rangi World Tour, który odbywa się w Xiamenie.

Polacy w 1/8 finału zmierzyli się z Rosjanami Bykanowem i Koszkariewem. Nie najlepiej weszli w to spotkanie, bowiem pierwsza partia padła łupem rywali, którzy wygrali ją do 18. Nasi reprezentanci nie zawiedli jednak i drugiego seta zapisali na swoje konto. Trzeba przyznać, że przeciwnicy postawili twarde warunki, bowiem 2. set zakończył się rezultatem 21:19. Tie -break to popis w wykonaniu Rudola i Szałankiewicza, którzy wygrali do 9 i awansowali do ćwierćfinału.

W nim trafili na kubański duet Gonzalez – Nivaldo. Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Nic więc dziwnego, że zwycięstwo decydowało się w grze na przewagi. Na szczęście to Polacy zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i wygrali 20:22. Po wygraniu seta, jakby Rudol i Szałankiewicz opadli nieco z sił. Wykorzystali to Kubańczycy, którzy wygrali tę część meczu do 13. Jednak po raz drugi dzisiejszego dnia tie – break okazał się szczęśliwy dla naszej pary. Polacy wygrali w tej partii do 11 i znaleźli się tym samym w najlepszej czwórce turnieju.

W 1/2 finału para Rudol/Szałankiewicz zmierzą się z duetem holenderskim Brouwer/Meeuwsen.