Siatkówka plażowa – World Tour: Brazylijki i Rosjanie najlepsi w Hadze

Brazylijska i Rosyjska para okazały się najlepsze w turnieju World Tour w Hadze. Najlepsi spośród biało-czerwonych – Fijałek i Bryl – swój udział w turnieju zakończyli niestety już w 1/16 finału.

W turnieju głównym w Hadze zobaczyliśmy cztery polskie pary. Z trzema z nich pożegnać mogliśmy się jednak już po fazie grupowej. Dzięki zwycięstwu z Allenem i Slickiem (USA), do kolejnej rundy zakwalifikowali się Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

Mecz 1/16 finału nie był jednak dla biało-czerwonych udany. Fijałek i Bryl po dosyć krótkim, dwusetowym spotkaniu, musieli uznać wyższość Brazylijczyków Pedro i Guto. Ani Polacy zatem, ani nawet reprezentanci Canarinhos nie walczyli w Hadze o medale. Do półfinałów w turnieju mężczyzn zakwalifikowały się drużyny z Rosji, Włoch, Hiszpanii i Szwajcarii.

Same mecze półfinałowe były bardzo jednostronne. Bez problemów Krasilnikow i Liamin (Rosja) rozprawili się z Beelerem i Kratigerem (Szwajcaria). W podobnym stylu Herrera i Gavira (Hiszpania) ograli włoską parę Nicolai/Lupo. Dużo ciekawiej było w pojedynku finałowym. Pomimo iż i tam wszystko rozstrzygnęło się w ciągu dwóch setów, mogliśmy okazję śledzić niezwykle wyrównane końcówki, perfekcyjnie wykańczane przez Krasilnikowa i Liamina. Reprezentacji Rosji pokonali Herrerę i Gavirę 2:0 (23:21, 22:20), wygrywając w ten sposób turniej w Hadze.

Jeśli chodzi o zawody kobiece – tu zapowiadało się na iść brazylijski turniej. Do półfinałów awansowały bowiem dwie pary, reprezentujące „Kanarkowych” – Agatha/Duda i Maria Antonelli/Carol. Nie udało się jednak doprowadzić do siostrobójczej rozgrywki w finale. Pierwsze z wymienionych przegrały bowiem swój półfinał, a klasę udowodniły dopiero w meczu o brąz, w którym to ograły 2:1 (16:21, 21:13, 15:11) Pavan i Humana-Paredes z Kanady. Maria Antonelli i Carol w finale rozgromiły natomiast reprezentujące Szwajcarię Heidrich i Verge-Depre, wygrywając 2:0 (21:17, 21:11).

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password