Siatkówka plażowa – World Tour Finals: Polskie pary na zwycięskiej ścieżce

To był udany dzień dla Biało – Czerwonych, którzy występują w Toronto! Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak wygrali w kapitalnym stylu swoje dzisiejsze mecze. Są to także pierwsze zwycięstwa polskich par w całym turnieju.

Oba nasze duety wkraczały do rywalizacji o tej samej porze, więc polscy kibice mogli mieć dylemat, które spotkanie śledzić. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przystępowali do swojego pojedynku po wczorajszej porażce z Łotyszami, natomiast ich dzisiejsi rywale – Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen rozpoczynali swoje zmagania w World Tour Finals.

Polacy wyszli wyraźnie zmotywowani na boisko i szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie (6:2). Holendrzy nie potrafili odpowiednio zareagować na dobra grę naszych reprezentantów. którzy po paru następnych akcjach schodzili na przerwę techniczną przy wyniku 11:6. Obraz pierwszego seta nie zmienił się jednak po przerwie. Fijałek z Prudlem kontrolowali przebieg spotkania, zwiększając nieco swoją przewagę i ostatecznie zwyciężając pierwszą partię 21:14.

Drugi set zaczął się tak samo jak pierwszy, czyli od kilkupunktowego prowadzenia Polaków. Brouwer i Meeuwsen nie chcieli jednak tanio sprzedać skóry i przy stanie 5:8 .zdobyli cztery punkty z rzędu. Nasz duet szybko zareagował na wydarzenia na boisku i poprosił o czas. Przerwa jednak tylko chwilowo zmobilizowała do lepszej gry Biało  – Czerwonych. Holendrzy odskoczyli na trzy ,,oczka” i poczuli, że mogą wygrać tę partię. Wtedy nastąpił zryw w grze Fijałka i Prudla, którzy doprowadzili do remisu (18:18). Do rozstrzygnięcia drugiego seta była potrzebna rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszła polska para, wygrywając 26:24.

Zwycięstwo pozwoliło Polakom objąć prowadzenie w grupie B.  Warto zaznaczyć, że ta pozycja gwarantuje od razu awans do 1/4 finału, natomiast drugie i trzecie miejsce – 1/8 finału. Wszystko zależy jednak od wyniku jutrzejszego spotkania pomiędzy Brouwerem i Meeuwsenem a Łotyszami Smedinsem i Samoilovsem, które zadecyduje o końcowych lokatach.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak spotkaniem z Amerykanami Luceną i Dalhausserem rozpoczynali swoje zmagania w grupie C. Polacy kapitalnie rozegrali inauguracyjna partię, którą można nazwać pogromem w ich wykonaniu. Para ze Stanów Zjednoczonych nie miała zupełnie nic do powiedzenia i w pewnym momencie przegrywała już 16:3! Ostatecznie rywalom udało się trochę podgonić wynik i pierwszy set zakończył się rezultatem 21:10.

Początek drugiej partii był bardzo wyrównany. Dopiero przy stanie 9:9 nasz duet zdobył dwa punkty z rzędu i mógł cieszyć się z prowadzenia na przerwie technicznej. Po przerwie Polacy pokazali skuteczną grę z pierwszego seta, co pozwoliło im zwiększyć swoją przewagę i zwyciężyć 21:15. Trzeba przyznać, że Kantor i Łosiak zaczęli przygodę z turniejem finałowym w bardzo dobrym stylu! Jutrzejsza wygrana z Kanadyjczykami Binstockiem i Schachterem pozwoli im na zajęcie pierwszego miejsca w grupie C i bezpośredni awans do ćwierćfinału.

W grupie A, Włosi Ranghieri i Carambula pokonali po bardzo wyrównanym spotkaniu reprezentantów Meksyku Virgena i Ontiverosa 2:0. Swoje drugie zwycięstwo w grupie D odnieśli Amerykanie Hyden i Bourne, którzy wygrali z Kanadyjczykami Schalkiem i Saxtonem także 2:0.

W turnieju kobiecym odbyły się dzisiaj dwie serie spotkań. Mianem sensacji można określić dwie porażki mistrzyń olimpijskich Ludwig i Walkenhorst. Warto odnotować także zwycięstwa Brazylijek Larissy i Tality, a także Amerykanek Walsh i Ross. Pełne wyniki spotkań poniżej.

TURNIEJ MĘŻCZYZN:

Grupa A:

Ranghieri/Carambula (ITA) – VirgenOntiveros (MEX) 2:0 (26:24, 23:21)

Grupa B:

Fijałek/Prudel (POL) – Brouwer/Meeuwsen (NED) 2:0 (21:14, 26:24)

Grupa C:

Kantor/Łosiak (POL) – Lucena/Dalhausser (USA) 2:0 (21:10, 21:15)

Grupa D:

Hyden/Bourne (USA) – Schalk/Saxton (CAN) 2:0 (21:17, 21:17)

TURNIEJ KOBIET:

Grupa A:

Walsh/Ross (USA) – Bawden/Clancy (AUS) 2:0 (21:13, 21:12)

Walsh/Ross (USA) – Forrer/Verge-Depre (SUI) 2:0 (27:25, 21:19)

Grupa B:

Ludwig/Walkenhorst (GER) – Gallay/Klug (ARG) 1:2 (21:17, 18:21, 14:16)

Ludwig/Walkenhorst (GER) – Heidrich/Zumkehr (SUI) 1:2 (21:10, 16:21, 8:15)

Grupa C:

Elsa/Liliana (ESP) – Broder/Valjas (CAN) 2:1 (19:21, 21:13, 16:14)

Larissa/Talita (BRA) – Elsa/Liliana (ESP) 2:0 (21:17, 21:12)

Grupa D:

Laboureur/Sude (GER) – Menegatti/Giombini (ITA) 2:0 (21:11, 21:14)

Bansley/Wilkerson (CAN) – Laboureur/Sude (GER) 1:2 (21:19, 17:21, 9:15)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password