Siatkówka plażowa – World Tour Finals: Świetny początek Polaków!

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak znakomicie zainaugurowali turniej World Tour Finals w Hamburgu. Polacy w dwóch setach pokonali dziś brazylijską parę Saymon/Alvaro Filho.

W Hamburgu rozpoczęły się dziś finały cyklu World Tour siatkarzy plażowych. W turnieju występuje 8 najlepszych par światowego rankingu, a do tego 4 pary z dzikimi kartami. Wszystkie dwanaście par może być pewne awansu z grupy. Zwycięzcy każdej z nich bezpośrednio trafią jednak do ćwierćfinału, a 2. i 3. miejsca – do 1/8 finału.

Pierwszy pojedynek Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrali przeciwko Brazylijczykom – Saymonowi i Alvaro Filho. Na początku mecz był bardzo wyrównany, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na przerwie technicznej to Polacy prowadzili jednak 12:10 i od tamtego czasu biało-czerwoni skutecznie utrzymywali minimalną przewagę. Sytuacji na korcie nie zmienił nawet czas wzięty przez Brazylijczyków. Pomimo iż to Canarinhos grali lepiej blokiem, Polacy mimo wszystko prezentowali bardzo dobrą skuteczność ataku, a do tego – nie popełniali błędów. Dzięki temu w decydującym momencie Kantor i Łosiak zdołali wykorzystać piłkę setową i zakończyć partię rezultatem 22:20.

W drugim secie Alvaro Filho i Saymon zagrali dużo gorzej w bloku. Wydaje się, że to był ten element, który przeważył. Polacy nie pozwolili „Kanarkowym” na ani jeden blok, a do tego cztery razy „czapę” rywalom zafundował Piotr Kantor. Polacy odskoczyć zdołali już w początkowej fazie partii, a później bardzo skutecznie utrzymywali, a nawet powiększali swoją przewagę. Zwycięstwo Łosiaka i Kantora 21:16 zakończyło spotkanie.

Jutro rywalami polskiej pary będą Niemcy – Armin Dollinger i Jonathan Erdmann. Od spotkania tego zależeć będzie która z par wygra naszą grupę i uzyska bezpośredni awans do ćwierćfinału World Tour Final.

Kantor/Łosiak – Saymon/Alvaro Filho (Brazylia) 2:0 (22:20, 21:16)