Siatkówka plażowa – World Tour Finals: Znani grupowi rywale Polaków!


14 września rozpocznie się World Tour Finals, a więc ostatnia odsłona tegorocznego cyklu. Na starcie turnieju staną dwie polskie pary: Grzegorz  Fijałek i Mariusz Prudel oraz Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Wiemy już z kim zagrają nasi reprezentanci.

W finałach World Touru w Toronto zmierzy się po 12 par kobiecych i męskich. Jest to druga edycja tego turnieju. Pierwsza została rozegrana w ubiegłym roku w amerykańskiej miejscowości Fort Lauderdale, bez udziału Polaków.

Niestety losowanie nie było łaskawe dla Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla. Trafili oni do grupy B, gdzie zagrają z Łotyszami Aleksandrsem Samoilovsem i Janisem Smedinsem oraz z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem. Warto wspomnieć, że ten drugi duet to zdobywcy brązowych medali igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Fijałek i Prudel nie raz pokazali, że potrafią walczyć jak równy z równym z najlepszymi parami w World Tourze, więc i tym razem liczymy na korzystne rozstrzygnięcia.

Nieco łatwiejsze zadanie –  przynajmniej na papierze – czeka drugi polski duet, czyli Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka. Nasi reprezentanci trafili do grupy C, w której zagrają z Amerykanami Phiilem Dalhausserem i Nickem Luceną oraz parą gospodarzy, a więc Kanadyjczykami Joshem Binstockiem i Samem Schachterem.

Bezpośrednio do ćwierćfinału zakwalifikują się zwycięzcy czterech trzyzespołowych grup. Duety, które zajmą drugie i trzecie miejsca w swoich grupach zmierzą się ze sobą w barażu, których stawką będzie udział w 1/4 finału.

TURNIEJ MĘŻCZYZN:

Grupa A:

Alison/Bruno (BRA)

Ranghieri/Carambula (ITA)

Virgen/Ontiveros (MEX)

Grupa B:

Fijałek/Prudel (POL)

Samilovs/Smedins (LAT)

Brouwer/Meeuwsen (NED)

Grupa C:

Kantor/Łosiak (POL)

Dalhausser/Lucena (USA)

Binstock/Schachter (CAN)

Grupa D:

Pedro/Evandro (BRA)

Hyden/Bourne (USA)

Schalk/Saxton (CAN)

 Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password