Siatkówka plażowa – World Tour: Jedna para kobieca na turnieju głównym w Hadze

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska, mimo kiepskiego początku meczu, nie zawiodły oczekiwań kibiców i przebrnęły przez fazę kwalifikacyjną kolejnego turnieju z cyklu World Tour. Ta sztuka nie udała się niestety Dorocie Strąg i Katarzynie Kociołek.

Rozpoczął się dziś turniej cyklu World Tour (3***) w Hadze. Na początek rozegrano kwalifikacje do turnieju głównego. W tych nie musieli startować nasi panowie. Zarówno Fijałek i Bryl, jak i Rudol i Szałankiewicz, rywalizację rozpoczną bowiem od fazy grupowej.

W kwalifikacjach wzięły udział za to dwie polskie pary, ubiegające się o udział w turnieju głównym kobiet. Co ciekawe, zawodniczki musiały poradzić sobie w nieco odmiennych niż zazwyczaj warunkach. Dwa z trzech kortów, jakie przygotowano w Hadze, zostały bowiem zadaszone.

Jako pierwsze z Polek, do gry przystąpiły Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek. Polki w pierwszej rundzie kwalifikacji zmierzyły się z reprezentantkami Austrii Cornelią Rimser i Leną Plesiutschnig. Niestety, nasze rodaczki tego pojedynku nie zaliczą do udanych. W obu setach rywalki szybko budowały sobie przewagę i ostatecznie dosyć szybko zakończyły mecz, zwycięstwem 2:0.

Bardzo kiepsko w swój mecz weszły również Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska. One z kolei o awans do turnieju głównego zagrały przeciwko Maszkowej i Samalikowej z Kazachstanu. Pierwszy set w zaskakująco łatwy sposób wygrały rywalki. Dopiero w drugiej partii Kołosińska i Gruszczyńska wskoczyły na odpowiedni poziom i zaczęły grać tak, jak potrafią – skutecznie. To zaprocentowało i w ciągu kilkunastu minut, Polkom udało się doprowadzić do tie-breaku. W nim już, mimo wyrównanego seta, nie pozwoliły Maszkowej i Samalikowej na zbyt wiele. Wygrana 15:12 dała Polkom awans do fazy grupowej. Na tej fazie rywalizacji w turnieju kobiet zobaczymy zatem jedną parę z naszego kraju.


WORLD TOUR HAGA – KWALIFIKACJE:
Strąg/Kociołek – Rimser/Plesiutschnig (Austria) 0:2 (17:21, 16:21)
Kołosińska/Gruszczyńska – Maszkowa/Samalikowa (Kazachstan) 2:1 (15:21, 21:16, 15:12)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password