SIatkówka plażowa – World Tour: Kantor i Łosiak kończą na drugim miejscu

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zaczynają nowy rok od miejsca na podium, choć pewnie po awansie do finału chcieli zwyciężyć w turnieju w Hadze.

W inauguracyjnych zmaganiach w Holandii oglądaliśmy wiele nowych zespołów, w tym także polskie pary zagrały w innych ustawieniach. Ale nie Piotrek i Bartek. I w półfinale zmierzyli się oni z Holendrami – Brouwer/Meeuwsen, którzy także pozostali w niezmienionym zestawieniu.

Po dwóch setach, ale bardzo zaciętych i wyrównanych, to biało-czerwoni cieszyli się ze zwycięstwa na holenderskiej ziemi. Co ciekawe, w drugim półfinale druga para gospodarzy także przegrała, tym razem z Łotyszami – Plavinsem i Tocsem.

To właśnie z Łotyszami nasi reprezentanci grali w finale. Mecz rozpoczął się dobrze dla Polaków, którzy prowadzili już 10:6. Niestety, w tym momencie biało-czerwoni się zablokowali, a rywale zaczęli grać coraz skuteczniej. Ostatecznie dobra postawa Łotyszy sprawiła, że to oni cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszej partii – 21:14. Plavins i Tocs poszli za ciosem i od początku bardzo dobrze prezentowali się także w drugim secie, dzięki czemu to właśnie Łotysze cieszyli się z wygranej w całym turnieju w Hadze.