Siatkówka plażowa – World Tour: Kantor i Łosiak z awansem do ćwierćfinału!

Złe miłego początki – tak parafrazując pewne powiedzenie można określić drugi mecz Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka w finałach World Touru. Polacy pokonali w trzech setach Niemców Armina Dollingera i Jonathana Erdmanna i zajęli I miejsce w grupie C.

Od samego początku pierwszej partii dzisiejsi rywale Polaków objęli dwupunktowe prowadzenie (0:2, 4:6, 5:7). Reprezentanci naszych zachodnich sąsiadów grali bardzo dobrze i na przerwę techniczną schodzili z jeszcze większą przewagą (13:21). Po zmianie stron Piotr Kantor i Bartosz Łosiak poprawili swoją grę i znacznie zbliżyli się do przeciwników (15:16). W tym momencie Dollinger i Erdmann poderwali się i znowu odskoczyli na kilka punktów (16:19). Polakom nie udało się już tego odrobić i pierwsza partia padła łupem rywali (18:21).

Drugi set rozpoczął się od dużego prowadzenia Kantora i Łosiaka (7:2). Nasi reprezentanci mieli kontrolę nad sytuacją na boisku i nie pozwalali się zbliżyć przeciwnikom na więcej niż 5 ,,oczek”. Polakom udało się zwiększyć zbudowaną wcześniej przewagę i wygrali drugi set do 12.

Na początku tie-breaka oba duety zmieniały się na prowadzeniu (2:1, 2:3, 4:3). Jednak to nasi reprezentanci zdołali jako pierwsi osiągnąć kilkupunktową przewagę (7:4, 10:5, 12:6) i utrzymywali ją praktycznie do końca seta. Kantor i Łosiak mieli aż 4 piłki setowe, ale Niemcy obronili aż trzy z nich. Ostatecznie Polacy wykorzystali ostatnią z nich i zwyciężyli do 13. Wygrana w meczu z Dollingerem i Erdmannem oznacza, że polski duet zajął I miejsce w grupie C i uzyskali bezpośredni awans do ćwierćfinału.

Piotr Kantor/Bartosz Łosiak (POL) – Armin Dollinger/Jonathan Erdmann (GER) 2:1 (18:21, 21:12, 15:13)