Siatkówka plażowa – World Tour: Koniec duetu Walsh Jennings – Ross!

Jedna z najlepszych par kobiecego World Touru, czyli Kerri Walsh Jennings i April Ross kończy współpracę. Walsh poinformowała o tym na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych.

Rozstanie siatkarek spowodowane jest odmiennymi wizjami odnośnie przyszłości obu zawodniczek. Walsh nie podpisała umowy z AVP (Association of Volleyball Proffesionals), która nie pozwoliłaby jej należycie przygotować się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.  Jak sama przyznała umowa z AVP była dla niej mało intratna finansowo oraz blokowała wzrost poziomu gry na turniejach, co jest dla niej bardzo ważne. Kontrakt z AVP podpisała April Ross, która wystąpi w turnieju pod egidą tej organizacji z nową partnerką Whitney Pavlik. Taka sytuacja w praktyce kończy współpracę obu siatkarek.

Kerri Walsh Jennings nie wie z kim będzie grać w kolejnych turniejach World Touru, jednak planuje wystąpić w pięciogwiazdkowych turniejach tej rangi. Jak przyznała ,,jej celem jest zawsze wygrywać”. Swojej byłej partnerce życzy natomiast wszystkiego najlepszego.

Kerri Walsh Jennings jest poczwórną medalistką olimpijską. Trzykrotnie zdobywała złoto z Misty May – Treanor, która zakończyła karierę po igrzyskach w Londynie. W Rio de Janeiro wraz z April Ross stanęły na najniższym stopniu podium.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password