Siatkówka plażowa – World Tour: Panowie grają dalej, panie poza turniejem

Dwie polskie pary – jedna kobieca i jedna żeńska – rozpoczęły dziś grę w trzygwiazdkowym turnieju cyklu World Tour w Xiamen. Swój mecz wygrali Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz. Porażkę poniosły grające ze sobą po raz pierwszy w międzynarodowym turnieju – Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska. 

Rok 2017 w polskiej siatkówce plażowej to spore zmiany. Monika Brzostek – grająca do tej pory z Kołosińską – niedługo urodzi dziecko, stąd jej partnerka przyjęła „do siebie” Jagodę Gruszczyńską. Pierwszego wspólnego turnieju na międzynarodowej arenie nie zalicza one jednak do udanych. W pierwszej rundzie turnieju z Xiamen biało-czerwone po zaciętej walce doświadczonej Marii Antonelli i Carolinie Horcie Maximie. Polki mecz zaczęły bardzo dobrze – od wygranej w pierwszej partii 21:18. Potem jednak było już gorzej. Druga partia mimo heroicznej walki wpadła do koszyczka rywalek, w stosunku 21:19. W ostatniej partii lekko podłamane Polki nie nawiązały już walki i przegrały 6:15.

Również zmiany czekały w tym sezonie Jakuba Szałankiewicza, który przez wiele lat grał w parze z Michałem Kądziołą. Ten ostatni nie został jednak do reprezentacji powołany i 27-letni siatkarz (za kilkanaście dni skończy 28 lat) w tym sezonie tworzy parę z Maciejem Rudolem. Pierwsze turnieje wypadły średnio, ale widać, że nowy duet rozumie się coraz lepiej, bo w dzisiejszym spotkaniu z parą Ondrej Perusic / David Schweiner to biało-czerwoni okazali się lepszą parą. Tu było jednak odwrotnie, jak w przypadku kobiet, bo w pierwszym secie Polacy grali fatalnie i przegrali do 10. Pozbierali się jednak w kolejnych setach i zwycięstwa 21:18 i 15:9 dały awans do kolejnej rundy, w której polska para zmierzy się z Rosjanami – Rusłanem Bykanowem i Yarosławem Koszkariewem. Ten mecz odbędzie się jutro po 6 rano czasu polskiego.

Wyniki:

Maria Antonelli / Carolina Horta Maxima (Brazylia) – Kinga Kołosińska / Jagoda Gruszczyńska (Polska) 18:21, 21:19, 15:6

Jakub Szałankiewicz / Maciej Rudol (Polska) – Ondrej Perusic / David Schwenier (Czechy) 10:21, 21:18, 15:9

 

Radosław Kępys524 Posts

Mam 26 lat. W październiku 2017 roku uzyskałem dyplom magistra Politologii na Wydziale Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na stronie od 2015 roku. Odpowiedzialny za biathlon, kajakarstwo i pływanie, ale w tym czasie pisałem informacje z bardzo wielu sportów - od lekkiej atletyki po narciarstwo alpejskie. Sport to moja pasja od najmłodszych lat i na zawsze taką pozostanie. Poza nim uwielbiam dobrą literaturę, dobrą muzykę i dobre jedzenie. Interesuje się też historią najnowszą i polityką.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password