Siatkówka plażowa – World Tour: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak już w półfinale!

Dwa spotkania rozegrali dziś w turnieju World Tour w Kish Island nasi siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Polacy przez turniej idą jak burza – na razie nie stracili seta i pewnie zameldowali się w półfinale, co jest doskonałym prognostykiem przed decydującymi spotkaniami.

Po wczorajszym pewnym zwycięstwie w 1/16 finału, dziś polska para rozpoczęła zmagania o ćwierćfinał wczesnym rankiem czasu polskiego (godzina 7:20). Przeciwnikami biało-czerwonych była francuska para dwóch panów Arnaud – Loiseau i Gauthier-Rat. Choć byli to przeciwnicy zdecydowanie słabsi od polskiego duetu, postawili Kantorowi i Łosiakowi twarde warunki. Pierwsza partia tego meczu do samego końca była zacięta i kwestia zwycięstwa 21:17 rozstrzygnęła się dopiero w końcówce. Nie inaczej było w drugim secie – Kantor i Łosiak prowadzili już 20:17, ale stracili dwa punkty z rzędu i mogli doprowadzić do nerwowej końcówki. Tak się na szczęście nie stało i wygrana 21:19 dała pierwszy w tym sezonie ćwierćfinał turnieju World Tour.

W nim nasz niesamowity duet wręcz rozbił rywali. Australijska para Cole Durant i Zachery Schubert nawiązała wyrównaną walkę tylko w pierwszej partii, którą Polacy wygrali do 16. Ten nieudany set załamał zawodników z Antypodów, którzy w drugiej partii zostali całkowicie zdominowani przez Polaków i zdobyli tylko 7 oczek, dzięki czemu polski duet awansował do półfinału turnieju w Kish Island. W nim poprzeczka powędruje już jednak dużo wyżej, bo Kantor i Łosiak zagrają z Rosjanami Olegiem Stojanowskim i Antonem Jarzutkinem.

1/8 finału:

Piotr Kantor / Bartosz Łosiak – Arnaud Loiseau / Arnaud Gauthier Rat 2:0 (21:17, 21:19)

Ćwierćfinał:

Piotr Kantor / Bartosz Łosiak – Cole Durant / Zachery Schubert 2:0 (21:16, 21:7)