Siatkówka plażowa – World Tour: Zmienne szczęście polskich par

Dwa zwycięstwa i trzy porażki to bilans polskich par w pierwszym dniu trzygwiazdkowego turnieju rangi World Tour, który odbywa się w Moskwie.  Trzeba otwarcie powiedzieć, że nie był to wymarzony start zawodów dla biało – czerwonych.

W związku z przesunięciem turnieju WT w Lucernie, który miał odbyć się pod koniec maja (nowy termin to wrzesień) , kolejnym przystankiem dla najlepszych siatkarzy plażowych jest Moskwa.  W stolicy Rosji rywalizują cztery polskie pary: Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska w rywalizacji kobiet oraz Grzegorz Fijałek/Michał Bryl, Maciej Rudol/Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor wraz z Bartoszem Łosiakiem.

Na piasku pierwsze zaprezentowały się panie. Polki w swoim inauguracyjnym meczu niestety nie dały rady faworyzowanej parze brazylijskiej Barbara/Fernanda, choć trzeba powiedzieć, ze postawiły rywalkom twarde warunki. Pierwsza partia to gra na przewagi, na szczęście wygrana w znakomity sposób przez nasze reprezentantki do 24.  Drugi set to lekka dominacja przeciwniczek i zwycięstwo do 16. Mieliśmy więc tie – break, który niestety rozstrzygnęły na swoją korzyść Barbara i Fernanda.

W rywalizacji mężczyzn jako pierwsi zaprezentowali się Fijałek i Bryl. Nie mieli oni większych problemów z pokonaniem kubańskiego duetu Gonzalez/Nivaldo. Oba sety, wygrane do 18 i do 16 to potwierdzają. Trudniejsze wyzwanie czekało na Polaków w kolejnym meczu, bowiem rywalami naszej pary byli Alison i Bruno. Niestety to wyzwanie okazało się tym razem nie do przejścia, bowiem Brazylijczycy pokonali Fijałka i Bryl w dwóch setach. Było to bardzo wyrównane spotkanie, a Polacy nie oddali łatwo pola rywalom, przegrywając po walce do 20 i do 21.

Pecha mieli za to Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, którzy trafili do grupy H. W bratobójczym pojedynku lepsi okazali się Ci drudzy, którzy zwyciężyli w dwóch setach. Słabiej za to Rudol z Szałankiewiczem wypadli w swoim drugim meczu dzisiejszego dnia, gdyż w trzech setach przegrali z norweską parą Sorum/Mol.

Wyniki spotkań:

Kołosińska/Gruszczyńska (POL) – Barbara/Fernanda (BRA) 1:2 (26:24, 16:21, 16:18)

Fijałek/Bryl (POL) – Gonzalez/Nivaldo (CUB) 2:0 (21:18, 21:16)

Łosiak/Kantor (POL) – Rudol/Szałankiewicz (POL) 0:2 (20:22, 19:21)

Fijałek/Bryl (POL) – Alison/Bruno (BRA) 0:2 (20:22, 21:23)

Rudol/Szałankiewicz (POL) – Sorum/Mol (NOR) 1:2 (16:21, 21:19, 12:15)