Siatkówka plażowa – Xiamen Open: Polacy z medalem!

Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz nie zawiedli w ostatnim dniu chińskiego Xiamen Open. Polacy zdołali wygrać jedno z dwóch ostatnich spotkań, dzięki czemu wywalczyli sobie brązowy medal zawodów.

Na początek dnia, w pojedynku półfinałowym, biało-czerwoni zmierzyli się z holenderską parą Brouwer/Meeuwsen. Pierwszy set pojedynku był niezwykle zacięty. W końcówce lepiej poradzili sobie Polacy, wygrywając 22:20. W drugiej partii nie było już jednak tak kolorowo. Tym razem rywale zatriumfowali i – tradycyjnie już przy meczach Rudola i Szałankiewicza – doszło do tie-breaku. W nim niestety lepsi okazali się Holendrzy, którzy pewnie pokonali naszych siatkarzy 15:8.

Rudol i Szałankiewicz dostali oddelegowani zatem do meczu o brąz, w którym to spotkali się z Niemcami Dollingerem i Erdmannem. Spotkanie to okazało się być najkrótszym, jakie w Xiamen rozegrała nasza para. Po 35 minutach gry Polacy pokonali Niemców 2:0 (21:16, 21:17).

W finale Xiamen Open Brouwer i Meeuwsen, którzy wcześniej wyeliminowali z gry o złoto naszą parę, pokonali natomiast w dwóch setach Włochów Nicolai i Lupo. U kobiet zaś triumfowały Brazylijki Bernanda i Fernanda, które w finale ograły po emocjonującym starciu 2:1 (21:12, 19:21, 16:14) chińską parę Wang/Yue. Pogromczynie Kołosińskiej i Gruszczyńskiej – Maria Antonelli i Carol Horta (Brazylia) uległy zaś w meczu o brąz Niemkom Bieneck i Schneider.