Siatkówka plażowa: Zmiany w kalendarzu, znika Praga!

Pod koniec listopada ogłoszony został kalendarz rozgrywek na przyszły rok. Już teraz wiemy, że dojdzie do kilku zmian. Niestety, w 2017 roku nie będzie turnieju w Pradze.

W przyszłym roku nie będzie Grand Slamów. Turnieje będą oceniane według gwiazdek, od jednej do pięciu. Co ciekawe, sezon miał zacząć się jeszcze w styczniu, a dokładniej w dniach 12-14. Właśnie wtedy zawodnicy mieli rozpocząć rywalizację w turnieju jednogwiazdkowym na Fidżi. FIVB potwierdziła jednak, że ze względu na ulewne deszcze i powodzie spowodowane przez tropikalne depresje ta inauguracja nie odbędzie się w wyznaczonym terminie. Jednak Fidżi nie znika z kalendarza całkowicie, a będzie jedynie przesunięte na późniejszą fazę sezonu.

Tym samym pierwszym turniejem w przyszłym roku będzie pięciogwiazdkowy Fort Lauderdale Major, rozgrywany na Florydzie. Odbędzie się on w dniach 7-12 lutego. Na ten moment jest to jeden z pięciu turniejów, które otrzymały najwyższą notę. Pozostałe lokalizacje z pięcioma gwiazdkami to: Rzym, Porec, Gstaad i Hamburg.

Nie zabrakło w kalendarzu miejsca dla zawodów w Polsce, które ponownie zagoszczą w Olsztynie. Tym razem odbędą się one w lipcu, a turniej będzie miał tylko trzy gwiazdki. W planach był także turniej w Pradze, który miał odbyć się w dniach 11-14 maja. Jednak już teraz wiadomo, że stolica Czech nie przyjmie zawodników w 2017 roku. Na stronie czeskiej federacji czytamy, że turniej w Pradze nie odbędzie się ze względów ekonomicznych i organizacyjnych.

Na ten moment w kalendarzu znajdują się 24 turnieje, a 19 z nich rozgrywanych będzie w obu płciach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password